Смерть дівчини в полтавському СІЗО розслідують за статтями про халатність медиків і вбивство

Увечері 29 листопада 20-річна дівчина, яку засудили у справі в умисному вбивстві інструктора полтавського тиру, померла в слідчому ізоляторі, за деякими даними - після нападу епілепсії. Вона перебувала у слідчому ізоляторі, а не у в’язниці, бо вирок ще не набув законної сили і тривала апеляція.

Смерть в Полтавському СІЗО 20-річної дівчини, засудженої за вбивство інструктора тиру, розслідують за статтями Кримінального кодексу про умисне вбивство і неналежне ставлення медиків до своїх обов’язків. Про це повідомляє kyiinfo з покликанням на Полтавську обласну прокуратуру.

“Полтавською обласною прокуратурою за фактом смерті дівчини в медичній частині державної установи “Полтавська установа виконання покарань (№ 23)” розпочато досудове розслідування… Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ч. 1 ст. 115 та ч. 1 ст. 140 КК України (умисне вбивство та невиконання чи неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого)”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначили в прокуратурі, наразі призначено судово-медичні експертизи, які у сукупності з іншими доказами нададуть можливість встановити причину смерті.

Також повідомляють, що з метою з’ясування якості та повноти наданої дівчині медичної допомоги Полтавською обласною прокуратурою ініційовано проведення службових розслідувань у відповідних медичних закладах.

У прокуратурі нагадали, що 20-річну уродженку м. Дніпро, яка тимчасово проживала у Полтаві, у вересні цього року вироком Октябрського районного суду Полтави засуджено до 15 років позбавлення волі за умисне вбивство інструктора тиру (ч. 1 ст. 115 КК України). Йдеться про подію, що сталася у стрілецькому тирі, розташованому у Полтаві, на вул. Пилипа Орлика, де після проходження інструктажу дівчина здійснювала стрільбу з різних видів вогнепальної зброї. Надалі вона повернулася до інструктора, який стояв позаду, слідкуючи за дотриманням техніки безпеки, та з малокаліберного пістолета Марголіна не менше 5 разів вистрілила в нього, спричинивши потерпілому тілесні ушкодження несумісні із життям.

Фото: Суспільне Полтава

Читайте нас у telegram