Слід олігарха Злочевського у справі «Держгеонадра»

[:ru]

Вранці 25 травня Державну службу геології та надр України захопили “невідомі”. Журналісти висували різні версії щодо мотивів інциденту, однак їхню увагу більше привернув конфлікт між Миколою Бояркіним та Олегом Кирилюком, бо свого часу обидва були в.о. голови цієї інституції. Натомість наc цікавили деталі, які мало кому впали в око. На відео з камер спостереження видно, що першим в установу забіг директор державного підприємства “Укргеофізика” Анатолій Бегаль – людина олігарха Злочевського.

Микола Злочевський – екс-міністр екології та природних ресурсів України. Він же власник компанії “Burisma Holdings”, яка входить до трійки найбільших незалежних газовидобувників в Україні зі штаб-квартирою у Києві. За час перебування Злочевського на різних посадах в уряді Януковича «Burisma» отримала дев`ять ліцензій на розробку родовищ в Україні і збільшила виробництво всемеро.

Після Революції гідності чиновник фігурував в судовій справі у Великій Британії щодо замороження $23 мільйонів на рахунках британського відділення банку “BNPParibas”. На думку слідчого, перебування Злочевського на посаді міністра екології та природних ресурсів і володіння компанією “Burisma” було “прямим конфліктом інтересів”. Департамент із шахрайства “Serious Fraud Office” стверджував, що Злочевський причетний до кримінальної діяльності в Україні, і що кошти на рахунку у BNP Paribas” були доходами від цієї кримінальної діяльності.

У 2015 році суддя британського суду закрив справу через відсутність доказів і розблокував переведення $23 мільйонів з «BNP Paribas” на Кіпр, як того вимагав власник рахунку. А в січні того ж року Генпрокуратура України оголосила Злочевського у розшук, за підозрою у незаконному збагаченні.

Фото: Микола Злочевський

Проте, не все так сталося, як гадалося. 13 вересня 2016 року Печерський райсуд зобов’язав ГПУ припинити розшук екс- міністра екології та природних ресурсів. Таке рішення ухвалила суддя Світлана Шапутько на підставі того, що Злочевському не було повідомлено про підозру. У січні 2017 року стало відомо, що справи проти екс-міністра закриті.

Досі невідомі факти, що здатні підтвердити участь людей “газового магната” Злочевського у захопленні ДП “Держгеонадра” – далі у нашому дослідженні.

 Відео з камер спостереження:

https://www.youtube.com/watch?v=2eYlxyUNmMk

https://www.youtube.com/watch?v=nuGMOnL6ah0

25 травня робочий день в “Державній службі геології та надр України” розпочався незвично. О 6:44, за дві години до офіційного початку робочого дня, через «чорний хід», увійшов Олег Кирилюк. Напередодні, всупереч рішенню суду, Кабмін вдруге за два тижні призначив його в.о. голови установи, що реалізує державну політику у сфері використання надр. На відео видно, як поруч з ним пройшов його заступник Микола Фощій, екс-керівник юридичного департаменту Крістіна Браїловська, та вищезгаданий Анатолій Бегаль.

Невдовзі під «Держгеонадрами» зявилися намети і перші протестуючі. Хтось не приховував, що стоїть за гроші.

Ветерани АТО тримались своєї купи, притягли сміттєвий бак, щоб «люструвати» одіозного чиновника.

– Ми не знаємо ким є інші протестанти, але ми тут, бо знаємо, що Кирилюк екс-регіонал, і за ним багато скандалів. Ми хочемо прозорого конкурсу і чесного керівника установи, – прокоментував інцидент громадський активіст Михайло Ковальчук.

Приблизно о 9:40 будівлю “замінували”. Згідно жанру «екшн» всіх співробітників евакуювали. Натомість, Кирилюк та його заступник Фощій, згідно заяви прес-служби «Держгеонадра», весь цей час перебували у приміщенні установи.

На фото: заступник Микола Фощій на порозі «Держгеонадра» під час «замінування»

За словами прес-секретаря «Держгеонадр» Наталії Мелень, правоохоронними органами досі не відкрито провадження за фактом захоплення інституції. А отже, що було нашвидкуруч підписано чи підтасовано за час псевдо-замінування лишається таємницею.

– Я офіційно заявляю, що через півтори-дві години після того як працівників вивели, Фощій – заступник Кирилюка, спокійно вийшов з установи і зайшов знову, – повідомила вона журналістам “Кий-інфо”.

«Клан» Злочевського

 Отже першим до приміщення “Держгеонадр” увійшов Анатолій Бегаль, в минулому керівник ТОВ “Надра”. Співзасновником цього товариства є підприємство ТОВ “Інфокс”, що також знаходиться у власності монополіста з газовидобування в Україні – Миколи Злочевського. Він же володіє і контрольним пакетом акцій (99, 60%).

Згідно витягу прав власності на нерухоме майно, Анатолій Бегаль має квартиру у Харкові, площею 43,8 (кв.м). Їздить на «Lexus GX 470» (2008 року випуску). Однак, в його декларації вказана ще одна київська квартирка 107, 32 (кв м), та дві земельні ділянки площею 2 268 та 10 000 «квадратів» у тридцяти кілометрах від Києва. А саме, в селі Колонщина, Макаріївського району, Київської області.

До прикладу, дещо менша ділянка нині там продається за понад 17 мільйонів гривень. Хіба що є сенс зважити на те, що обидві ділянки придбані Бегалем у 2007 році. На третій рік його чиновництва. Адже, нагадаємо, з 2004 року він керівник Державного підприємства “Укргеофізика”.

За інформацією, якою володіє «Кий-інфо», родина Бегалів давно “переймається” українськими надрами. До прикладу, на сесії Волинської обласної ради депутат, такий собі Олег Петрович Бегаль, гальмував питання видобутку бурштину КП “Волиньприродресурс”. Згодом з’ясувалося, що Олег та Анатолій Бегалі родом з сусідніх сіл Хотешів та Добре, Камінь-Каширського району, Волинської області.

Цікавою особою виявилася і рідна сестра Анатолія Бегаля – Катерина Степанівна Шворак. Згідно довідки-витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно, вона у 2013 році придбала квартиру на вулиці Кропивницького, 10, площею 265 (кв.м). Ціна такого житла – понад 18 мільйонів гривень. Цікаво і те, що пані Катерина припинила підприємницьку діяльність ще у 2007 році. А наразі має 50% акцій харківської фірми “М-Строй”, що спеціалізується на наданні в оренду нерухомого майна. Та навіть якщо врахувати цей факт, все одно важко зрозуміти звідки у сестри чиновника взялися кошти на таку квартиру?

 Але це не все. За адресою Кропивницького, 10, за пані Катериною закріплено 2-ва паркомісця (№4 та №38). Хоча згідно порталу державних послуг iGov автомобіля у неї нема. І дуже схоже, що допомагає сестричці «вижити» її рідний брат – той самий Анатолій Бегаль, який першим увірвався в приміщення «Держгеонадр».

Із місцем проживання Бегаля теж все не просто. За інсайдерською інформацією зареєстрований Анатолій Бегаль за однією адресою з Поліною Кочановою (м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда, 16Д, кв 202). Цікавим фактом є те, що нині Поліна Кочанова – суддя Донецького окружного адміністративного суду.

 Фото з Facebook: Поліна Кочанова

 До своєї е-декларації жінка вписала сина – Володимира Гошовського, батьком якого є екс-нардеп IV-го скликання Володимир Сергійович Гошовський. А його помічником на громадських засадах в той час був… Анатолій Бегаль. Подробиці відносин у трикутнику Бегаль – Кочанова – Гошовський нам не відомі. Як то кажуть, свічку не тримали.

 Нам вдалося відшукати й інші цікаві відомості. Виявилось, що Володимир Гошовський у 2006-2007 роках, був помічником вищезгаданого міністра, власника компанії “Burisma Holdings” Миколи Злочевського. І схоже у клані нафгазового магната бізнесом пов’язані усі. Приміром, право керування однією з автівок Поліни Кочанової («CHEVROLET Aveo») належало такому собі Андрію Єдуардовичу Смоленському, який свого часу був помічником вже відомого нам екс-нардепа Володимира Гошовського. Водночас Андрій Смоленський – керівник ТОВ “УКРМЕДПОЛІС”, бенефіціарним власником якого теж є Володимир Гошовський.

 Доречі батько екс-нардепа Володимира Сергійовича Гошовського – Сергій Гошовський, в минулому теж причетний до питань екології та надр. Адже був держсекретарем Міністерства екології та природних ресурсів, і «прославився» завдяки ЗМІ, що асоціювали його зі злочинними схемами газовидобування.

 Й нарешті, нам вдалося підтвердити бізнес-інтереси Володимира Гошовського та Анатолія Бегаля. Зокрема у своїй біографії директор ДП «Укргеофізика» пан Бегаль вказав, що колись працював заступником директора ЗАТ “Укрнадраресурси”. Як ми зясували, заснувало це товариство підприємство ТОВ “Агрогеофізика”, що «ділить» одну й ту саму адресу з ТОВ “Харелектроремонт”, засновником якого є… Володимир Гошовський.

 Маємо констатували, що помічники у олігарха Злочевського – люди невипадкові. Пов’язаний з ним екс-нардеп Гошовський, насправді “ходячий унікум”: лікар, юрист і геолог в одній особі. Згідно інформації пошукової системи YouControl . Гошовський власник або засновник понад десятка підприємств. На перший погляд, серед них немає таких, що спеціалізуються на видобутку надр. Але це лише на перший погляд.

 У звязку з цим варто згадати про ще одного члена «клану» Злочевського – Євгенія Алєксандрова. Всезнаючому Google цей чоловій не відомий, але за нашими даними він може бути бізнес-партнером Гошовського. Принаймні доведено, що цей Алєксандров є керівником того самого ТОВ “Харелектроремонт”, засновником якого є Володимир Гошовський. Паралельно Алєксандров фундатор, або керівник ряду офшорних компаній, що спеціалізуються на видобуванні газу, нафти та інших корисних копалин. Зокрема, ТОВ “УКРНАДРАРЕСУРС”, ТОВ “УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА БІРЖА”,ТОВ “УКРГАЗЕНЕРДЖИ” та інших.

 Представниця «клану» Злочевського

Ця леді теж була серед тих, хто вранці 25 травня несанкціоновано навідався до державного підприємства «Держгеонадра». Імя цієї жінки Крістіна Браїловська, яка свого часу була помічником нардепа від «Партії регіонів» Юрія Каракая.

 Браїловська теж людина колишнього Міністра екології та власника холдингу «Burisma» – Миколи Злочевського До речі, у своїй декларації вона вказала заступника міністра інфраструктури Дмитра Роменського. Саме він працював у Міністерстві екології та природних ресурсів та очолював юридичний департамент за часів одіозного екс-чиновника.

 «Клан» АЕСУ

Час знову звернутись до відео з камер спостереження, й придивитись до тих, хто склав компанію Бегалю та Браїловській. Виходить, що другим по сходах піднімався вже відомий нам в.о голови «Держгеонадра» Олег Кирилюк. Людина, яку ми неодноразово згадували в наших матеріалах.

 Фото: Олег Кирилюк

 Підкреслимо, протягом останніх трьох тижнів Кабмін вдруге призначає Кирилюка в.о. голови «Держгеонадра». Звідки така зацікавленість і чи немає у цій справі особистого інтересу голови Уряду Володимира Гройсмана, – спитаєте ви? І справді, все дуже дивно. Адже Кирилюк – колишній «регіонал», екс – керівник Житомирського ДАБІ. Людина, що за даними громадських активістів довела до банкрутства ВАТ «Червоненський цукровик», та наймала «тітушок», яких нацьковувала на борців зі скандальним будівництвом «АТБ» у Житомирі.

Перелічене нами доводить наступний факт. Пам’ятного 25 травня в приміщенні «Держгеонадр» перебував житомирський юрист Олег Попов. Журналістам він представлявся “громадським діячем, що спостерігає за ситуацією”. Але саме Попов, під час скандального будівництва “АТБ” у Житомирі ліз в бійку і стояв пліч-о-пліч з «ті тушками». Громадські діячі запевняють, що за час перебування Кирилюка на посаді директора ДАБІ, на Житомирщині було проведено ряд гучних будівництв де юристом виступав саме Олег Попов.

 Але є в цій історії зі скандальними забудовами суттєва заковика. Справа в тому, що власників житомирських “АТБ” пов’язують зі ще одним монополістом – підприємством «Атомні енергетичні системи України» (скорочено АЕСУ). Його представник Юрій Бакаржієв, не соромлячись назватись представником “АЕСУ”, свідомо брав участь у конкурсі на заміщення посади керівника “Держгеонадр”, однак не набрав достатньої кількості балів. Зауважимо, що коментуючи перебіг конкурсу, наше інформаційне агентство вже зазначало, що власники “АЕСУ” мають звʼязок з Міністром МВС України Арсеном Аваковим.

 Підсумовуючи вищевикладене:

 Ми надали всебічно перевірений фактаж, згідного якого даємо привід стверджувати, що довірені люди олігарха Миколи Злочевського та власників «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ), пройшли до напіврежимного приміщення ДП «Держгеонадра» безперешкодно і, безумовно, з чиєїсь волі. Більше того, згадане нами на початку матеріалу «замінування» ДП «Держгеонадра» було ретельно сплановане. Хто може організувати таку показуху за участі працівників поліції – міркуйте самі.

 Щодо олігарха Злочевського, то на нього, нагадаємо, була відкрита кримінальна справа “Про незаконне збагачення”, що вже кілька років безнадійно “блукає” по інстанціях. Нещодавно один з політиків заявив, що зменшена увага до Злочевського теж не випадкова, адже «відкати» від його діянь отримував сам Петро Порошенко. Звісно, такі закиди здебільшого варто розцінювати як політичні випади, однак, факт залишається фактом: представники двох структур-монополістів «Burisma» та «Атомні енергетичні системи України», не соромлячись конкурують у захопленні інтересів державного підприємства “Держгеонадра”.

 А нещодавно Микола Злочевський засвітився на «Міжнародному форумі з енергетичної безпеки майбутнього» у Монте-Карло. Форум вже “охрестили” звітом його компанії “Burisma Group”. Щоправда, увагу привернуло дещо інше, а саме дружнє фото міністра-втікача, екс-регіонала Злочевського із Володимиром Кістіоном – віце-прем’єром, головою податкового Комітету Парламенту та заступником міністра енергетики. Сіль в тому, що Володимир Кістіон – вінничанин і давній соратник Володимира Гройсмана. І схоже, це відповідь на запитання, чому Кабінет міністрів України так “опікується” ситуацією у “Держгеонадра” .
[:ua]

Вранці 25 травня Державну службу геології та надр України захопили “невідомі”. Журналісти висували різні версії щодо мотивів інциденту, однак їхню увагу більше привернув конфлікт між Миколою Бояркіним та Олегом Кирилюком, бо свого часу обидва були в.о. голови цієї інституції. Натомість наc цікавили деталі, які мало кому впали в око. На відео з камер спостереження видно, що першим в установу забіг директор державного підприємства “Укргеофізика” Анатолій Бегаль – людина олігарха Злочевського.

Микола Злочевський – екс-міністр екології та природних ресурсів України. Він же власник компанії “Burisma Holdings”, яка входить до трійки найбільших незалежних газовидобувників в Україні зі штаб-квартирою у Києві. За час перебування Злочевського на різних посадах в уряді Януковича «Burisma» отримала дев`ять ліцензій на розробку родовищ в Україні і збільшила виробництво всемеро.

Після Революції гідності чиновник фігурував в судовій справі у Великій Британії щодо замороження $23 мільйонів на рахунках британського відділення банку “BNPParibas”. На думку слідчого, перебування Злочевського на посаді міністра екології та природних ресурсів і володіння компанією “Burisma” було “прямим конфліктом інтересів”. Департамент із шахрайства “Serious Fraud Office” стверджував, що Злочевський причетний до кримінальної діяльності в Україні, і що кошти на рахунку у BNP Paribas” були доходами від цієї кримінальної діяльності.

У 2015 році суддя британського суду закрив справу через відсутність доказів і розблокував переведення $23 мільйонів з «BNP Paribas” на Кіпр, як того вимагав власник рахунку. А в січні того ж року Генпрокуратура України оголосила Злочевського у розшук, за підозрою у незаконному збагаченні.

Фото: Микола Злочевський

Проте, не все так сталося, як гадалося. 13 вересня 2016 року Печерський райсуд зобов’язав ГПУ припинити розшук екс- міністра екології та природних ресурсів. Таке рішення ухвалила суддя Світлана Шапутько на підставі того, що Злочевському не було повідомлено про підозру. У січні 2017 року стало відомо, що справи проти екс-міністра закриті.

Досі невідомі факти, що здатні підтвердити участь людей “газового магната” Злочевського у захопленні ДП “Держгеонадра” – далі у нашому дослідженні.

 Відео з камер спостереження:

https://www.youtube.com/watch?v=2eYlxyUNmMk

https://www.youtube.com/watch?v=nuGMOnL6ah0

25 травня робочий день в “Державній службі геології та надр України” розпочався незвично. О 6:44, за дві години до офіційного початку робочого дня, через «чорний хід», увійшов Олег Кирилюк. Напередодні, всупереч рішенню суду, Кабмін вдруге за два тижні призначив його в.о. голови установи, що реалізує державну політику у сфері використання надр. На відео видно, як поруч з ним пройшов його заступник Микола Фощій, екс-керівник юридичного департаменту Крістіна Браїловська, та вищезгаданий Анатолій Бегаль.

Невдовзі під «Держгеонадрами» зявилися намети і перші протестуючі. Хтось не приховував, що стоїть за гроші.

Ветерани АТО тримались своєї купи, притягли сміттєвий бак, щоб «люструвати» одіозного чиновника.

– Ми не знаємо ким є інші протестанти, але ми тут, бо знаємо, що Кирилюк екс-регіонал, і за ним багато скандалів. Ми хочемо прозорого конкурсу і чесного керівника установи, – прокоментував інцидент громадський активіст Михайло Ковальчук.

Приблизно о 9:40 будівлю “замінували”. Згідно жанру «екшн» всіх співробітників евакуювали. Натомість, Кирилюк та його заступник Фощій, згідно заяви прес-служби «Держгеонадра», весь цей час перебували у приміщенні установи.

На фото: заступник Микола Фощій на порозі «Держгеонадра» під час «замінування»

За словами прес-секретаря «Держгеонадр» Наталії Мелень, правоохоронними органами досі не відкрито провадження за фактом захоплення інституції. А отже, що було нашвидкуруч підписано чи підтасовано за час псевдо-замінування лишається таємницею.

– Я офіційно заявляю, що через півтори-дві години після того як працівників вивели, Фощій – заступник Кирилюка, спокійно вийшов з установи і зайшов знову, – повідомила вона журналістам “Кий-інфо”.

«Клан» Злочевського

 Отже першим до приміщення “Держгеонадр” увійшов Анатолій Бегаль, в минулому керівник ТОВ “Надра”. Співзасновником цього товариства є підприємство ТОВ “Інфокс”, що також знаходиться у власності монополіста з газовидобування в Україні – Миколи Злочевського. Він же володіє і контрольним пакетом акцій (99, 60%).

Згідно витягу прав власності на нерухоме майно, Анатолій Бегаль має квартиру у Харкові, площею 43,8 (кв.м). Їздить на «Lexus GX 470» (2008 року випуску). Однак, в його декларації вказана ще одна київська квартирка 107, 32 (кв м), та дві земельні ділянки площею 2 268 та 10 000 «квадратів» у тридцяти кілометрах від Києва. А саме, в селі Колонщина, Макаріївського району, Київської області.

До прикладу, дещо менша ділянка нині там продається за понад 17 мільйонів гривень. Хіба що є сенс зважити на те, що обидві ділянки придбані Бегалем у 2007 році. На третій рік його чиновництва. Адже, нагадаємо, з 2004 року він керівник Державного підприємства “Укргеофізика”.

За інформацією, якою володіє «Кий-інфо», родина Бегалів давно “переймається” українськими надрами. До прикладу, на сесії Волинської обласної ради депутат, такий собі Олег Петрович Бегаль, гальмував питання видобутку бурштину КП “Волиньприродресурс”. Згодом з’ясувалося, що Олег та Анатолій Бегалі родом з сусідніх сіл Хотешів та Добре, Камінь-Каширського району, Волинської області.

Цікавою особою виявилася і рідна сестра Анатолія Бегаля – Катерина Степанівна Шворак. Згідно довідки-витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно, вона у 2013 році придбала квартиру на вулиці Кропивницького, 10, площею 265 (кв.м). Ціна такого житла – понад 18 мільйонів гривень. Цікаво і те, що пані Катерина припинила підприємницьку діяльність ще у 2007 році. А наразі має 50% акцій харківської фірми “М-Строй”, що спеціалізується на наданні в оренду нерухомого майна. Та навіть якщо врахувати цей факт, все одно важко зрозуміти звідки у сестри чиновника взялися кошти на таку квартиру?

 Але це не все. За адресою Кропивницького, 10, за пані Катериною закріплено 2-ва паркомісця (№4 та №38). Хоча згідно порталу державних послуг iGov автомобіля у неї нема. І дуже схоже, що допомагає сестричці «вижити» її рідний брат – той самий Анатолій Бегаль, який першим увірвався в приміщення «Держгеонадр».

Із місцем проживання Бегаля теж все не просто. За інсайдерською інформацією зареєстрований Анатолій Бегаль за однією адресою з Поліною Кочановою (м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда, 16Д, кв 202). Цікавим фактом є те, що нині Поліна Кочанова – суддя Донецького окружного адміністративного суду.

 Фото з Facebook: Поліна Кочанова

 До своєї е-декларації жінка вписала сина – Володимира Гошовського, батьком якого є екс-нардеп IV-го скликання Володимир Сергійович Гошовський. А його помічником на громадських засадах в той час був… Анатолій Бегаль. Подробиці відносин у трикутнику Бегаль – Кочанова – Гошовський нам не відомі. Як то кажуть, свічку не тримали.

 Нам вдалося відшукати й інші цікаві відомості. Виявилось, що Володимир Гошовський у 2006-2007 роках, був помічником вищезгаданого міністра, власника компанії “Burisma Holdings” Миколи Злочевського. І схоже у клані нафгазового магната бізнесом пов’язані усі. Приміром, право керування однією з автівок Поліни Кочанової («CHEVROLET Aveo») належало такому собі Андрію Єдуардовичу Смоленському, який свого часу був помічником вже відомого нам екс-нардепа Володимира Гошовського. Водночас Андрій Смоленський – керівник ТОВ “УКРМЕДПОЛІС”, бенефіціарним власником якого теж є Володимир Гошовський.

 Доречі батько екс-нардепа Володимира Сергійовича Гошовського – Сергій Гошовський, в минулому теж причетний до питань екології та надр. Адже був держсекретарем Міністерства екології та природних ресурсів, і «прославився» завдяки ЗМІ, що асоціювали його зі злочинними схемами газовидобування.

 Й нарешті, нам вдалося підтвердити бізнес-інтереси Володимира Гошовського та Анатолія Бегаля. Зокрема у своїй біографії директор ДП «Укргеофізика» пан Бегаль вказав, що колись працював заступником директора ЗАТ “Укрнадраресурси”. Як ми зясували, заснувало це товариство підприємство ТОВ “Агрогеофізика”, що «ділить» одну й ту саму адресу з ТОВ “Харелектроремонт”, засновником якого є… Володимир Гошовський.

 Маємо констатували, що помічники у олігарха Злочевського – люди невипадкові. Пов’язаний з ним екс-нардеп Гошовський, насправді “ходячий унікум”: лікар, юрист і геолог в одній особі. Згідно інформації пошукової системи YouControl . Гошовський власник або засновник понад десятка підприємств. На перший погляд, серед них немає таких, що спеціалізуються на видобутку надр. Але це лише на перший погляд.

 У звязку з цим варто згадати про ще одного члена «клану» Злочевського – Євгенія Алєксандрова. Всезнаючому Google цей чоловій не відомий, але за нашими даними він може бути бізнес-партнером Гошовського. Принаймні доведено, що цей Алєксандров є керівником того самого ТОВ “Харелектроремонт”, засновником якого є Володимир Гошовський. Паралельно Алєксандров фундатор, або керівник ряду офшорних компаній, що спеціалізуються на видобуванні газу, нафти та інших корисних копалин. Зокрема, ТОВ “УКРНАДРАРЕСУРС”, ТОВ “УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА БІРЖА”,ТОВ “УКРГАЗЕНЕРДЖИ” та інших.

 Представниця «клану» Злочевського

Ця леді теж була серед тих, хто вранці 25 травня несанкціоновано навідався до державного підприємства «Держгеонадра». Імя цієї жінки Крістіна Браїловська, яка свого часу була помічником нардепа від «Партії регіонів» Юрія Каракая.

 Браїловська теж людина колишнього Міністра екології та власника холдингу «Burisma» – Миколи Злочевського До речі, у своїй декларації вона вказала заступника міністра інфраструктури Дмитра Роменського. Саме він працював у Міністерстві екології та природних ресурсів та очолював юридичний департамент за часів одіозного екс-чиновника.

 «Клан» АЕСУ

Час знову звернутись до відео з камер спостереження, й придивитись до тих, хто склав компанію Бегалю та Браїловській. Виходить, що другим по сходах піднімався вже відомий нам в.о голови «Держгеонадра» Олег Кирилюк. Людина, яку ми неодноразово згадували в наших матеріалах.

 Фото: Олег Кирилюк

 Підкреслимо, протягом останніх трьох тижнів Кабмін вдруге призначає Кирилюка в.о. голови «Держгеонадра». Звідки така зацікавленість і чи немає у цій справі особистого інтересу голови Уряду Володимира Гройсмана, – спитаєте ви? І справді, все дуже дивно. Адже Кирилюк – колишній «регіонал», екс – керівник Житомирського ДАБІ. Людина, що за даними громадських активістів довела до банкрутства ВАТ «Червоненський цукровик», та наймала «тітушок», яких нацьковувала на борців зі скандальним будівництвом «АТБ» у Житомирі.

Перелічене нами доводить наступний факт. Пам’ятного 25 травня в приміщенні «Держгеонадр» перебував житомирський юрист Олег Попов. Журналістам він представлявся “громадським діячем, що спостерігає за ситуацією”. Але саме Попов, під час скандального будівництва “АТБ” у Житомирі ліз в бійку і стояв пліч-о-пліч з «ті тушками». Громадські діячі запевняють, що за час перебування Кирилюка на посаді директора ДАБІ, на Житомирщині було проведено ряд гучних будівництв де юристом виступав саме Олег Попов.

 Але є в цій історії зі скандальними забудовами суттєва заковика. Справа в тому, що власників житомирських “АТБ” пов’язують зі ще одним монополістом – підприємством «Атомні енергетичні системи України» (скорочено АЕСУ). Його представник Юрій Бакаржієв, не соромлячись назватись представником “АЕСУ”, свідомо брав участь у конкурсі на заміщення посади керівника “Держгеонадр”, однак не набрав достатньої кількості балів. Зауважимо, що коментуючи перебіг конкурсу, наше інформаційне агентство вже зазначало, що власники “АЕСУ” мають звʼязок з Міністром МВС України Арсеном Аваковим.

 Підсумовуючи вищевикладене:

 Ми надали всебічно перевірений фактаж, згідного якого даємо привід стверджувати, що довірені люди олігарха Миколи Злочевського та власників «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ), пройшли до напіврежимного приміщення ДП «Держгеонадра» безперешкодно і, безумовно, з чиєїсь волі. Більше того, згадане нами на початку матеріалу «замінування» ДП «Держгеонадра» було ретельно сплановане. Хто може організувати таку показуху за участі працівників поліції – міркуйте самі.

 Щодо олігарха Злочевського, то на нього, нагадаємо, була відкрита кримінальна справа “Про незаконне збагачення”, що вже кілька років безнадійно “блукає” по інстанціях. Нещодавно один з політиків заявив, що зменшена увага до Злочевського теж не випадкова, адже «відкати» від його діянь отримував сам Петро Порошенко. Звісно, такі закиди здебільшого варто розцінювати як політичні випади, однак, факт залишається фактом: представники двох структур-монополістів «Burisma» та «Атомні енергетичні системи України», не соромлячись конкурують у захопленні інтересів державного підприємства “Держгеонадра”.

 А нещодавно Микола Злочевський засвітився на «Міжнародному форумі з енергетичної безпеки майбутнього» у Монте-Карло. Форум вже “охрестили” звітом його компанії “Burisma Group”. Щоправда, увагу привернуло дещо інше, а саме дружнє фото міністра-втікача, екс-регіонала Злочевського із Володимиром Кістіоном – віце-прем’єром, головою податкового Комітету Парламенту та заступником міністра енергетики. Сіль в тому, що Володимир Кістіон – вінничанин і давній соратник Володимира Гройсмана. І схоже, це відповідь на запитання, чому Кабінет міністрів України так “опікується” ситуацією у “Держгеонадра” .
[:en]

Вранці 25 травня Державну службу геології та надр України захопили “невідомі”. Журналісти висували різні версії щодо мотивів інциденту, однак їхню увагу більше привернув конфлікт між Миколою Бояркіним та Олегом Кирилюком, бо свого часу обидва були в.о. голови цієї інституції. Натомість наc цікавили деталі, які мало кому впали в око. На відео з камер спостереження видно, що першим в установу забіг директор державного підприємства “Укргеофізика” Анатолій Бегаль – людина олігарха Злочевського.

Микола Злочевський – екс-міністр екології та природних ресурсів України. Він же власник компанії “Burisma Holdings”, яка входить до трійки найбільших незалежних газовидобувників в Україні зі штаб-квартирою у Києві. За час перебування Злочевського на різних посадах в уряді Януковича «Burisma» отримала дев`ять ліцензій на розробку родовищ в Україні і збільшила виробництво всемеро.

Після Революції гідності чиновник фігурував в судовій справі у Великій Британії щодо замороження $23 мільйонів на рахунках британського відділення банку “BNPParibas”. На думку слідчого, перебування Злочевського на посаді міністра екології та природних ресурсів і володіння компанією “Burisma” було “прямим конфліктом інтересів”. Департамент із шахрайства “Serious Fraud Office” стверджував, що Злочевський причетний до кримінальної діяльності в Україні, і що кошти на рахунку у BNP Paribas” були доходами від цієї кримінальної діяльності.

У 2015 році суддя британського суду закрив справу через відсутність доказів і розблокував переведення $23 мільйонів з «BNP Paribas” на Кіпр, як того вимагав власник рахунку. А в січні того ж року Генпрокуратура України оголосила Злочевського у розшук, за підозрою у незаконному збагаченні.

Фото: Микола Злочевський

Проте, не все так сталося, як гадалося. 13 вересня 2016 року Печерський райсуд зобов’язав ГПУ припинити розшук екс- міністра екології та природних ресурсів. Таке рішення ухвалила суддя Світлана Шапутько на підставі того, що Злочевському не було повідомлено про підозру. У січні 2017 року стало відомо, що справи проти екс-міністра закриті.

Досі невідомі факти, що здатні підтвердити участь людей “газового магната” Злочевського у захопленні ДП “Держгеонадра” – далі у нашому дослідженні.

 Відео з камер спостереження:

https://www.youtube.com/watch?v=2eYlxyUNmMk

https://www.youtube.com/watch?v=nuGMOnL6ah0

25 травня робочий день в “Державній службі геології та надр України” розпочався незвично. О 6:44, за дві години до офіційного початку робочого дня, через «чорний хід», увійшов Олег Кирилюк. Напередодні, всупереч рішенню суду, Кабмін вдруге за два тижні призначив його в.о. голови установи, що реалізує державну політику у сфері використання надр. На відео видно, як поруч з ним пройшов його заступник Микола Фощій, екс-керівник юридичного департаменту Крістіна Браїловська, та вищезгаданий Анатолій Бегаль.

Невдовзі під «Держгеонадрами» зявилися намети і перші протестуючі. Хтось не приховував, що стоїть за гроші.

Ветерани АТО тримались своєї купи, притягли сміттєвий бак, щоб «люструвати» одіозного чиновника.

– Ми не знаємо ким є інші протестанти, але ми тут, бо знаємо, що Кирилюк екс-регіонал, і за ним багато скандалів. Ми хочемо прозорого конкурсу і чесного керівника установи, – прокоментував інцидент громадський активіст Михайло Ковальчук.

Приблизно о 9:40 будівлю “замінували”. Згідно жанру «екшн» всіх співробітників евакуювали. Натомість, Кирилюк та його заступник Фощій, згідно заяви прес-служби «Держгеонадра», весь цей час перебували у приміщенні установи.

На фото: заступник Микола Фощій на порозі «Держгеонадра» під час «замінування»

За словами прес-секретаря «Держгеонадр» Наталії Мелень, правоохоронними органами досі не відкрито провадження за фактом захоплення інституції. А отже, що було нашвидкуруч підписано чи підтасовано за час псевдо-замінування лишається таємницею.

– Я офіційно заявляю, що через півтори-дві години після того як працівників вивели, Фощій – заступник Кирилюка, спокійно вийшов з установи і зайшов знову, – повідомила вона журналістам “Кий-інфо”.

«Клан» Злочевського

 Отже першим до приміщення “Держгеонадр” увійшов Анатолій Бегаль, в минулому керівник ТОВ “Надра”. Співзасновником цього товариства є підприємство ТОВ “Інфокс”, що також знаходиться у власності монополіста з газовидобування в Україні – Миколи Злочевського. Він же володіє і контрольним пакетом акцій (99, 60%).

Згідно витягу прав власності на нерухоме майно, Анатолій Бегаль має квартиру у Харкові, площею 43,8 (кв.м). Їздить на «Lexus GX 470» (2008 року випуску). Однак, в його декларації вказана ще одна київська квартирка 107, 32 (кв м), та дві земельні ділянки площею 2 268 та 10 000 «квадратів» у тридцяти кілометрах від Києва. А саме, в селі Колонщина, Макаріївського району, Київської області.

До прикладу, дещо менша ділянка нині там продається за понад 17 мільйонів гривень. Хіба що є сенс зважити на те, що обидві ділянки придбані Бегалем у 2007 році. На третій рік його чиновництва. Адже, нагадаємо, з 2004 року він керівник Державного підприємства “Укргеофізика”.

За інформацією, якою володіє «Кий-інфо», родина Бегалів давно “переймається” українськими надрами. До прикладу, на сесії Волинської обласної ради депутат, такий собі Олег Петрович Бегаль, гальмував питання видобутку бурштину КП “Волиньприродресурс”. Згодом з’ясувалося, що Олег та Анатолій Бегалі родом з сусідніх сіл Хотешів та Добре, Камінь-Каширського району, Волинської області.

Цікавою особою виявилася і рідна сестра Анатолія Бегаля – Катерина Степанівна Шворак. Згідно довідки-витягу з Державного реєстру прав на нерухоме майно, вона у 2013 році придбала квартиру на вулиці Кропивницького, 10, площею 265 (кв.м). Ціна такого житла – понад 18 мільйонів гривень. Цікаво і те, що пані Катерина припинила підприємницьку діяльність ще у 2007 році. А наразі має 50% акцій харківської фірми “М-Строй”, що спеціалізується на наданні в оренду нерухомого майна. Та навіть якщо врахувати цей факт, все одно важко зрозуміти звідки у сестри чиновника взялися кошти на таку квартиру?

 Але це не все. За адресою Кропивницького, 10, за пані Катериною закріплено 2-ва паркомісця (№4 та №38). Хоча згідно порталу державних послуг iGov автомобіля у неї нема. І дуже схоже, що допомагає сестричці «вижити» її рідний брат – той самий Анатолій Бегаль, який першим увірвався в приміщення «Держгеонадр».

Із місцем проживання Бегаля теж все не просто. За інсайдерською інформацією зареєстрований Анатолій Бегаль за однією адресою з Поліною Кочановою (м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда, 16Д, кв 202). Цікавим фактом є те, що нині Поліна Кочанова – суддя Донецького окружного адміністративного суду.

 Фото з Facebook: Поліна Кочанова

 До своєї е-декларації жінка вписала сина – Володимира Гошовського, батьком якого є екс-нардеп IV-го скликання Володимир Сергійович Гошовський. А його помічником на громадських засадах в той час був… Анатолій Бегаль. Подробиці відносин у трикутнику Бегаль – Кочанова – Гошовський нам не відомі. Як то кажуть, свічку не тримали.

 Нам вдалося відшукати й інші цікаві відомості. Виявилось, що Володимир Гошовський у 2006-2007 роках, був помічником вищезгаданого міністра, власника компанії “Burisma Holdings” Миколи Злочевського. І схоже у клані нафгазового магната бізнесом пов’язані усі. Приміром, право керування однією з автівок Поліни Кочанової («CHEVROLET Aveo») належало такому собі Андрію Єдуардовичу Смоленському, який свого часу був помічником вже відомого нам екс-нардепа Володимира Гошовського. Водночас Андрій Смоленський – керівник ТОВ “УКРМЕДПОЛІС”, бенефіціарним власником якого теж є Володимир Гошовський.

 Доречі батько екс-нардепа Володимира Сергійовича Гошовського – Сергій Гошовський, в минулому теж причетний до питань екології та надр. Адже був держсекретарем Міністерства екології та природних ресурсів, і «прославився» завдяки ЗМІ, що асоціювали його зі злочинними схемами газовидобування.

 Й нарешті, нам вдалося підтвердити бізнес-інтереси Володимира Гошовського та Анатолія Бегаля. Зокрема у своїй біографії директор ДП «Укргеофізика» пан Бегаль вказав, що колись працював заступником директора ЗАТ “Укрнадраресурси”. Як ми зясували, заснувало це товариство підприємство ТОВ “Агрогеофізика”, що «ділить» одну й ту саму адресу з ТОВ “Харелектроремонт”, засновником якого є… Володимир Гошовський.

 Маємо констатували, що помічники у олігарха Злочевського – люди невипадкові. Пов’язаний з ним екс-нардеп Гошовський, насправді “ходячий унікум”: лікар, юрист і геолог в одній особі. Згідно інформації пошукової системи YouControl . Гошовський власник або засновник понад десятка підприємств. На перший погляд, серед них немає таких, що спеціалізуються на видобутку надр. Але це лише на перший погляд.

 У звязку з цим варто згадати про ще одного члена «клану» Злочевського – Євгенія Алєксандрова. Всезнаючому Google цей чоловій не відомий, але за нашими даними він може бути бізнес-партнером Гошовського. Принаймні доведено, що цей Алєксандров є керівником того самого ТОВ “Харелектроремонт”, засновником якого є Володимир Гошовський. Паралельно Алєксандров фундатор, або керівник ряду офшорних компаній, що спеціалізуються на видобуванні газу, нафти та інших корисних копалин. Зокрема, ТОВ “УКРНАДРАРЕСУРС”, ТОВ “УКРАЇНСЬКА ГАЗОНАФТОВА БІРЖА”,ТОВ “УКРГАЗЕНЕРДЖИ” та інших.

 Представниця «клану» Злочевського

Ця леді теж була серед тих, хто вранці 25 травня несанкціоновано навідався до державного підприємства «Держгеонадра». Імя цієї жінки Крістіна Браїловська, яка свого часу була помічником нардепа від «Партії регіонів» Юрія Каракая.

 Браїловська теж людина колишнього Міністра екології та власника холдингу «Burisma» – Миколи Злочевського До речі, у своїй декларації вона вказала заступника міністра інфраструктури Дмитра Роменського. Саме він працював у Міністерстві екології та природних ресурсів та очолював юридичний департамент за часів одіозного екс-чиновника.

 «Клан» АЕСУ

Час знову звернутись до відео з камер спостереження, й придивитись до тих, хто склав компанію Бегалю та Браїловській. Виходить, що другим по сходах піднімався вже відомий нам в.о голови «Держгеонадра» Олег Кирилюк. Людина, яку ми неодноразово згадували в наших матеріалах.

 Фото: Олег Кирилюк

 Підкреслимо, протягом останніх трьох тижнів Кабмін вдруге призначає Кирилюка в.о. голови «Держгеонадра». Звідки така зацікавленість і чи немає у цій справі особистого інтересу голови Уряду Володимира Гройсмана, – спитаєте ви? І справді, все дуже дивно. Адже Кирилюк – колишній «регіонал», екс – керівник Житомирського ДАБІ. Людина, що за даними громадських активістів довела до банкрутства ВАТ «Червоненський цукровик», та наймала «тітушок», яких нацьковувала на борців зі скандальним будівництвом «АТБ» у Житомирі.

Перелічене нами доводить наступний факт. Пам’ятного 25 травня в приміщенні «Держгеонадр» перебував житомирський юрист Олег Попов. Журналістам він представлявся “громадським діячем, що спостерігає за ситуацією”. Але саме Попов, під час скандального будівництва “АТБ” у Житомирі ліз в бійку і стояв пліч-о-пліч з «ті тушками». Громадські діячі запевняють, що за час перебування Кирилюка на посаді директора ДАБІ, на Житомирщині було проведено ряд гучних будівництв де юристом виступав саме Олег Попов.

 Але є в цій історії зі скандальними забудовами суттєва заковика. Справа в тому, що власників житомирських “АТБ” пов’язують зі ще одним монополістом – підприємством «Атомні енергетичні системи України» (скорочено АЕСУ). Його представник Юрій Бакаржієв, не соромлячись назватись представником “АЕСУ”, свідомо брав участь у конкурсі на заміщення посади керівника “Держгеонадр”, однак не набрав достатньої кількості балів. Зауважимо, що коментуючи перебіг конкурсу, наше інформаційне агентство вже зазначало, що власники “АЕСУ” мають звʼязок з Міністром МВС України Арсеном Аваковим.

 Підсумовуючи вищевикладене:

 Ми надали всебічно перевірений фактаж, згідного якого даємо привід стверджувати, що довірені люди олігарха Миколи Злочевського та власників «Атомні енергетичні системи України» (АЕСУ), пройшли до напіврежимного приміщення ДП «Держгеонадра» безперешкодно і, безумовно, з чиєїсь волі. Більше того, згадане нами на початку матеріалу «замінування» ДП «Держгеонадра» було ретельно сплановане. Хто може організувати таку показуху за участі працівників поліції – міркуйте самі.

 Щодо олігарха Злочевського, то на нього, нагадаємо, була відкрита кримінальна справа “Про незаконне збагачення”, що вже кілька років безнадійно “блукає” по інстанціях. Нещодавно один з політиків заявив, що зменшена увага до Злочевського теж не випадкова, адже «відкати» від його діянь отримував сам Петро Порошенко. Звісно, такі закиди здебільшого варто розцінювати як політичні випади, однак, факт залишається фактом: представники двох структур-монополістів «Burisma» та «Атомні енергетичні системи України», не соромлячись конкурують у захопленні інтересів державного підприємства “Держгеонадра”.

 А нещодавно Микола Злочевський засвітився на «Міжнародному форумі з енергетичної безпеки майбутнього» у Монте-Карло. Форум вже “охрестили” звітом його компанії “Burisma Group”. Щоправда, увагу привернуло дещо інше, а саме дружнє фото міністра-втікача, екс-регіонала Злочевського із Володимиром Кістіоном – віце-прем’єром, головою податкового Комітету Парламенту та заступником міністра енергетики. Сіль в тому, що Володимир Кістіон – вінничанин і давній соратник Володимира Гройсмана. І схоже, це відповідь на запитання, чому Кабінет міністрів України так “опікується” ситуацією у “Держгеонадра” .
[:]