«Слава Україні!»: Президент Туреччини Реджеп Ердоган привітався з почесною вартою Зеленського патріотичним вітанням

У мережі бурхливо обговорюють вчинок очільника Турецької Республіки. Під час урочистої церемонії біля Маріїнського палацу Реджеп Таїп Ердоган підійшов до мікрофона, що стояв перед почесним караулом, і гучно привітався "Слава Україні!". На що військові, як один, відповіли "Героям слава!"

У мережі бурхливо обговорюють вчинок очільника Турецької Республіки. Під час урочистої церемонії біля Маріїнського палацу Реджеп Таїп Ердоган підійшов до мікрофона, що стояв перед почесним караулом, і гучно привітався “Слава Україні!”. На що військові, як один, відповіли “Героям слава!”
Відео з урочистої церемонії зустрічі біля Маріїнського палацу у Києві https://www.youtube.com/watch?v=HSLussuOkW4


Після цього Зеленський і Ердоган вирушили в церемоніальну резиденцію президента України, на заплановані переговори. Після зустрічі президентів, у форматі віч-на-віч, дійсно був підписаний рід важливих українсько-турецьких двосторонніх документів.
Згідно угоді про військову допомогу Туреччина зобов’язується надати Україні $36 000 000. Документ передбачає виділення Туреччиною для потреб Збройних сил України 200 млн турецьких лір (близько 36 мільйонів доларів) на турецькі товари військового та подвійного призначення.


Це найбільша військово-технічна допомога Україні від іноземної держави, після тої, що надають Сполучені Штати Америки.
Раніше посол України в Туреччині Андрій Сибіга анонсував, що «нинішній візит стане важливою подією у міждержавних стосунках між Туреччиною й Україною, і матиме стратегічне значення”.
Під час зустрічі Реджеп Таїп Ердоган повторив, що Анкара не визнає анексію Криму Росією і продовжує стежити за становищем кримських татар. Це вже друга зустріч президентів Зеленського і Ердогана.
Президент Зеленський заявив, що Україна розраховує на допомогу Туреччини у процесі звільнення, зокрема, і кримських татар, яких незаконно утримують в Росії. Щодо ситуації з кримськими татарами на півострові висловлював стурбованість і сам Ердоган.


У Кремлі вже встигли відреагувати на заяву лідера Турецької Республіки і запросили його відвідати анексований півострів.
“Ми категорично не згодні з нашими турецькими партнерами…, ми неодноразово говорили про безпідставність будь-яких побоювань щодо кримських татар”, – заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. Він нагадав, що Володимир Путін особисто запросив Ердогана відвідати Крим і “побачити усе, як то кажуть, з першоджерела”.

Чому патріотичне гасло «Слава Україні!» у виконанні Ердогана викликало такий резонанс?
Володимир Зеленський і до того, як став президентом України, і, звісно, вже після обрання не раз публічно вживав гасло “Слава Україні!”. Це гасло вигукував і на з’їзді партії “Слуга народу”, де був затверджений партійний список на парламентські вибори. У роботі цього з’їзду брав участь одіозний журналіст з відвертими проросійськими поглядами, ведучий програми “Гроші” на телеканалі “1+1” Олександр Дубінський.
Згодом, вже не як журналіст, а як кандидат у народні депутати від пропрезидентської партії, Дубінський заявив, що «вітання «Слава Україні!, по суті, є нацистським».
Це сталося у 2018-му, коли експрезидент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про зміни до військових статутів, які вводять нове військове вітання в ЗСУ «Слава Україні!» та «Героям слава!». Тоді Дубінський записав обурливий ролик. «Це вітання по суті є нацистським», — казав він, емоційно жестикулюючи руками.


До цього на офіційних подіях та навіть парадах вживалось старе вітання – “Здрастуйте, товариші”, і відповідь – “Бажаємо здоров’я”.
Форма вітання “Слава Україні” зародилась ще в часи української революції на початку XX століття. Повне вітання “Слава Україні! – Героям слава!” вже було в Організації українських націоналістів у 1941 році, і стало надзвичайно поширеним серед бійців Української повстанської армії. Після розпаду СРСР його переважно вживали у середовищі націонал-демократів та українських націоналістів. Однак, з початком Євромайдану це гасло поступово стало одним із головних для всіх протестувальників, а не тільки прихильників націоналістичних партій.