«Скромне» майно одеських чиновників

У попередньому матеріалі про керманичів Одещини ми акцентували на проросійських настроях і зацікавленості окремих представників політичної еліти розхитувати ситуацію. Минули травневі урочистості, але без провокацій не обійшлось. І хоча масштабних сутичок завдяки поліції вдалося уникнути, “хиткий” південний край не дає про себе забути.

22 травня нардеп, «куратор» Болградського району Антон Кіссе поскаржився на одеських патріотів (ви не повірите) президентові Болгарії. Виявилось, кількома днями раніше, під час засідання виконкому Білгород-Дністровська, один з членів – Василь Кащі, відмовився голосувати за розробку плану території відведеної під будівництво храму УПЦ КП. Свою позицію він обґрунтував тим, що земля була виділена незаконно й усіляко вип’ячував своє болгарське походження. У подальшому не забарилися взаємні звинувачення та зясування стосунків з патріотично налаштованою громадою краю.

В Одесі на таке реагують швидко. Ось і цього разу чиновники поспішили заявити про утиски болгарської меншини. Зрозуміло першим, хто «заспівав» цю пісню, був вже відомий нам Антон Кіссе. Він скликав з цього приводу прес-конференцію і надав привід проросійським ЗМІ розповідати “про утиски болгар”.

Ще один цікавий момент. До прикладу, інформаційний сайт “Топор”, який фінансує нардеп Кіссе, у розділі “Вакансії” зазначає: “ на основе повышенной ставки нам требуются собственные корреспонденты в Тараклии (Молдова)”. З 2011 року мер Тараклії – Сергій Філіпов, лобіює приєднання містечка до проросійської самопроголошеної держави Республіка Гагаузія. А межує цей населений пункт з українським Болградом.

Збіг? Не думаю…Тож давайте подивимось, як живуть родини українських чиновників, що вправно ратують за відновлення стосунків з Російською Федерацією.

Антон Кіссе – народний депутат України

Згідно інформації Мінюсту – бізнесу у нього нема. І хоча до Верховної Ради народний обранець приїздить на новенькому Range Rover (на чому неодноразово наголошувалось у програмі “Схеми”) автівка досі не внесена до е-декларації. А сам Кіссе з числа нардепів, що були проти електронного декларування, адже воно здатне виявити брехню про статки та майно. Натомість у декларації вказана нерухомість народного депутата України (приватні будинки, гаражі, квартири) більшість з яких знаходиться в Болгарії.

Галина Анатоліївна Кіссе – дружина

На відміну від чоловіка пані Галина бізнес має.

1. ТОВ “ДЕЛЕНИ” 31596928 спеціалізується на вирощуванні зернових. По всьому брат нардепа – КІССЕ ПЕТРО ІВАНОВИЧ має у цьому товаристві 18,81% акцій.

Адреса засновника: 31365, Одеська обл., Тарутинський район, с. Євгенівка, вул. Леніна, буд. 72.

Розмір внеску до статутного фонду: 2 182 000,00 грн.

Дружина нардепаКІССЕ ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА також має 18,81% акцій.

Адреса засновника: 65005, Одеська обл., місто Одеса, Малиновський район, вул. Мельницька, буд. 4, кв. 1.

Розмір внеску до статутного фонду: 2 182 000,00 грн.

2. До того ж дружина Антона Кіссе значиться бенефіціаром у ТОВ “БУЛГАР-ТРАВЕЛ-ТУР”. 3. Вона ж власник ПП МАЛЕ ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ФЕНІКС”.

Але найбільш цікаві деталі ми відшукали завдяки аналітичній системі YouControlу наближеному до родини бізнесі ТОВ “Булгар-травел-тур”. Співзасновником товариства колись був старший син нардепа — Геннадій Кіссе. Діяльність базувалась на скупівлі та наданні в оренду нерухомості у Болгарії. Тепер, принаймні, зрозуміло чому голову сімейства охопив «проболгарський патріотизм”. Нерухомість в курортному місті – не абищо. А головне зручно: реєстри нерухомості закриті у чужій країні, а сам в ролі “скромного чиновника” вдаєш з себе особу наближену до народу.

Юрій Дімчоглоперший заступник голови Одеської обласної ради.

Цього ліберального до Росії чиновника ми теж згадували в матеріалі Українська Бессарабія на російському порозі” .

Щодо бізнесу, то найбільше Дімчогло асоціюють з підприємством ТОВ «Босфорліс», засновниками якого, згідно інформації Мінюсту, є громадяни Туреччини. Зараз уповноваженою особою на підприємстві значиться Дімчогло Андрій Володимирович.

Тетяна Дімчогло – дружина чиновника

Співзасновник ТОВ «Босфорліс» (має 33,30% акцій) задекларувала дохід від ТОВ «Паромний комплекс «Орлівка» (розмір статутного капіталу 15 000 000 грн.)

Також, згідно інформації на сторінці Мінюсту знаходимо, що засновниками такого собі ТОВ «Тігос» (статутний капітал 36 611 700 грн.) значиться родина Сулакових. Але найцікавіше у цій історії те, що Олег Сулаков – помічник нардепа Антона Кіссе. А у 2015-му році Юрій Дімчогло та бізнесмен Сулаков були помічниками Кіссе від час виборів до місцевих органів влади.

До того ж, згідно декларації Юрія Дімчогло, його дружина є засновником, бенефіціарним власником та володіє 100% прав ТОВ «ТРК «Південна хвиля – ТВ». А як інакше, без «кишенькового» ЗМІ сьогодні олігархам живеться важко.

Проте найбільш суперечливим персонажем Одеського бомонду, лишається міський голова Геннадій Труханов.

Згідно відкритих джерел, чиновник бізнесу не має. Більше того, мер не має навіть власного авто. Щоправда все частіше його повʼязують з інвестиційною групою “Рост”, співвласником якої є одеський олігарх – Юрій Шумахер. Згідно інформації Мінюсту зараз підприємство перебуває в стані припинення. Але у минулі роки, саме ця структура виграла ряд тендерів на будівництво доріг на Одещині та Київщині. Додає скандальної репутації Труханову і, начебто, причетність до власності у офшорних зонах, та наявність іноземних паспортів. Зокрема – російського. Втім, міський голова Одеси це всіляко заперечує.

 Інформаційне агентство “Кий-інфо” надіслало запит «Про доступ до публічної інформації» до СБУ, з метою дізнатись чи має закордонні паспорти одеський мер. Але відповідь ми отримали доволі цікаву. Мовляв, СБУ ще в 2016 році звернулась до Державної міграційної служби Одеси з метою спростувати або підтвердити наявність цих документів. Зауважимо, незважаючи на скандал який «розгорівся» минулого року щодо паспортів Труханова, досі жодна українська держустанова відповіді на це питання не дала. Тож «Кий-інфо» було вимушено напряму звернутись до Одеської міграційної служби, щоб зʼясувати скільки ж паспортів має мер Труханов.

Відділ паспортної роботи та реєстрації фізичних осіб ГУДСМ України в Одеській області цю інформацію відніс до конфіденційної і запит незадовільнив. Однак, згідно інформації розміщеної на сайті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, Геннадій Труханов з російською пропискою й досі значиться власником кіпрських офшорних зон.