«СІРИЙ КАРДИНАЛ КИЄВА» СТОЛАР КОНТРОЛЮЄ ЧОТИРИ БУДІВЕЛЬНІ КОМПАНІЇ МІСТА

Столар особисто контролює компанію ENSO. Хоча у пресслужбі ENSO спростували причетність Столара до цієї компанії.

Нинішній депутат від ОПЗЖ і екс-«смотрящій» за Києвом Вадим Столар є співвласником не менше чотирьох будівельних компаній, що працюють на ринку первинної нерухомості, про це пише «Економічна правда» з посиланням на власні джерела.

Столар будує житло під девелопментом BudCapital і IB Alliance разом  з президентом холдингової компанії “Київміськбуд” Ігорем Кушніром.

ЖК «Діброва Парк» фінансує президент інвестиційної компанії Chernovetskyi Investment Group і син колишнього мера Києва Степан Черновецький, хоча будівництвом об’єкту займається компанія Столара IB Alliance. Раніше ЗМІ неодноразово наголошували про існування дружніх відносин Столара з Степаном Черновецьким.

У коментарі виданню, представник Черновецького спростував наявність бізнес інтересів у Черновецького з Столаром та Кушніруком, але визнав, що Степан Черновецький є власником частини ЖК «Діброва парк».

Вадим Столар СЕРЕД СТАТУЙ В ХУТРІ І ШКІРІ КРОКОДИЛА

Ще одним великим будівельним активом Столара  є компанія bUd development. Бізнес-партнер в цьому девелопменті Столара є Ігор Кушнір та власниця великої будівельної компанії Stolitsa Group Владислава Молчанова.

Про тісний зв’язок Столара і Кушніра повідомлялось в сюжеті антикорупційної програми «Схеми». У 2016 році журналісти «Схем» зафільмували як Кушнір і Столар літають одним чартерним рейсом із Лондону.

В жовтні 2020 року СБУ провела обшуки в офісі компанії bUd development. Слідство інкримінувало менеджменту компанії ухилення від сплати податків до бюджету на суму 500 млн грн.

У антикорупційних розслідуваннях журналістів та заявах ексголови ОП Андрія Богдана та експрем’єр міністра Олексія Гончарука, Столар фігурує як «смотрящій» або «сірий кардинал» Києва.