Сім років тому українські війська вибили російських окупантів з Маріуполя

Ці плани російських терористів були зірвані рішучими діями оборонців міського управління міліції - українські офіцери тривалий час утримували третій поверх будівлі.

Сьогодні виповнюється рівно сім років з моменту звільнення українськими військами від збройних формувань російської федерації та російських окупантів-терористів міста Маріуполь 13 червня 2014 року.

Зокрема, 9 травня 2014-го російські спецслужби та збройні сили спланували захоплення Маріуполя. Під прикриттям масової демонстрації жителів міста на 9 травня диверсійна група «Мангуст», пов’язана з бандою терористів «Схід», зробила спробу захопити міське управління міліції, узяти в полон групу українських офіцерів з різних відомств, які зібралися в управлінні на нараду, заволодіти зброєю та озброїти міліцейською зброєю учасників ходу з нагоди 9 травня для подальшого захоплення військової частини Національної гвардії України, взяття під контроль міста та проведення сепаратистського референдуму, призначеного на 11 травня, за «кримським» сценарієм.

Ці плани російських терористів були зірвані рішучими діями оборонців міського управління міліції – українські офіцери тривалий час утримували третій поверх будівлі та підкріплення: 20-го батальйону Територіальна оборона ЗС України й 1-го батальйону 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців, а також воїнів Національної гвардії України «Омеги» та добровольців «Азову».

У 2014 році місто Маріуполь Донецької області протягом місяця – фактично із 6 квітня після декількох російських мітингів – перебувало під контролем російських терористів – російські регулярні з’єднання і підрозділи, підпорядковані міністерству оборони та генеральному штабу збройних сил російської федерації, підрозділи та спеціальні формування, підпорядковані іншим силовим відомствам рф, їхні радники, інструктори та незаконні збройні формування, озброєні банди та групи найманців, створені, підпорядковані, керовані, підтримувані та фінансовані російською федерацією на окупованій російською федерацією території окремих районів Донецької області України.

Бій за будівлю маріупольського міського управління міліції – фактично одна з перших збройних відповідей Збройних Сил України на низку захоплень адміністративних будівель російськими окупантами у Донецькій і Луганській областях навесні 2014 року. Дії оборонців Маріуполя не дозволили противникові перетворити великий промисловий центр і стратегічно-важливий порт на плацдарм для наступу російських військ у напрямку Запоріжжя та Мелітополя.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform