Сім років тому росіяни вперше здійснили масовий обстріл України з території РФ

Трагічна подія ввійшла в історію, як "Атака біля Зеленопілля"

В ніч на 11 липня 2014 року російська окупаційна армія здійснила обстріл українських підрозділів з території Російської Феберації використовуючи ракетну артилерію.

Внаслідок обстрілу загинуло 30 військовослужбовців ЗСУ і 6 прикордонників, серед них – полковник Ігор Момот. Це було перше безпосереднє масоване застосування регулярних військ РФ проти Збройних сил України. Згодом подібні обстріли стали систематичними.

Ігор Момот

Центр розслідувань Bellingcat зміг підтвердити, що артилерійські удари по позиціям українських сил, що послідували за атакою під Зеленопіллям, неодноразово були завдані з російської території.

В той день, 11 липня 2014 року, російські видання раділи, що загинуло понад 200 українських військових.

Спогади військових:

“Найгірше було пізніше, коли це все закінчилося і збирати рештки побратимів, які залишилися на полі бою”, – каже військовослужбовець Руслан.

Після цієї масованої атаки українські бійці ще майже місяць тримали оборону на тій ділянці фронту під постійним ворожим вогнем. Згодом опинилися відрізаними від підмоги.

“Період був такий, що хліба не було, сухарі, галети і сухпаї заміняли хліб. Але основна проблема була не у відсутності хліба, а основна проблема була в незнанні, коли це все закінчиться. І розподіляли продукти, якби ж знати на місяць чи на три дня”, – згадує Валентин.

5 серпня таки надійшла команда відступати, бійці вирушили в ніч.

“Черговий кошмар – вихід. Виходили два дні під вогнем з втратами величезними. Чи не випускали і підмога підійти не могла, і орієнтуватися важко було. Непросто, скажімо так”, – зауважив армієць Вадим.