Сім років тому російські окупанти в Криму блокували та захоплювали військові об’єкти

Тоді прикордонники вивели весь корабельно-катерний склад у море. Таке рішення дозволило вберегти від захоплення ворогом кораблів та катерів Морської охорони, повідомляє ДПСУ

2 березня 2014 року 12 одиниць з південнокримського узбережжя та 11 з Керчі вирушили до нових пунктів базування. Прикордонники Севастопольського та Ялтинського загонів Морської охорони дісталися Одеси, а Керченського загону – прибули до Бердянська з подальшим переходом до Маріуполя.

«Ми не зламалися, ми тільки міцніємо і загартовуємось. Протягом всіх цих років ми розгортаємо нові і реформуємо існуючі підрозділи Морської охорони, облаштовуємо інфраструктуру, поступово оновлюємо наш корабельно-катерний склад», – зазначає начальник Регіонального управління Морської охорони Держприкордонслужби контр-адмірал Олег КОСТУР.

Нині корабельно-катерний склад Держприкордонслужби щоденно виходить на службу з охорони морських кордонів та вздовж адмінмежі з Кримом.

Підрозділи Морської охорони, що включені до складу Об’єднаних сил, гідно протидіють зухвалим провокаціям корабельно-катерного складу Берегової охорони ЧФ РФ, надійно захищаючи кордон від російської агресії.

Морська охорона постійно фіксує порушення норм міжнародного морського права Росією та збирає докази для розгляду у міжнародних судових інстанціях.

Зазначимо, що через порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави уже понад 900 суден перебуває на контролі, а по 34-х направлено повідомлення до прокуратури та СБУ.