Це відбудеться у рамках підписаного меморандуму між МОН і EPAM Systems Inc.
Учора, 23 листопада 2021 року МОН і ІТ-компанія ЕРАМ Україна підписали меморандум про співпрацю у сфері розвитку освітніх технологій. Метою договору є підвищення якості освіти завдяки використанню цифрових рішень. Про це йдеться на офіційному сайті МОН.
«Щодня ми працюємо над тим, аби освітнє середовище було сучасним і цифровим. Сьогодні важко уявити реалізацію багатьох процесів і завдань без сучасного гаджета, освіта тут не є винятком» , – зазначив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький.
Крім того, у МОН повідомили результати онлайн-анкетування щодо організації дистанційного навчання у школах в 2020/2021 н.р. За підрахунками, 22% респондентів відзначили низьку якість інтернет-зв’язку як перешкоду освітньому процесу; 8,8% батьків зазначили, що в них відсутній комп’ютер; а 53% опитаних вчителів повідомили про проблеми технічного характеру. Опитування проводила на початку року Державна служба якості освіти.
«Підтримка молоді та розвиток освіти є одним з ключових напрямів сталого розвитку. Щороку EPAM інвестує в розвиток освіти, підтримує партнерські проєкти та створює свої. Відповідаючи на виклики часу, швидкий перехід в дистанційне навчання, ми маємо допомогти освітній системі України бути сучасною, зокрема у використанні цифрових інструментів і рішень», – повідомив виконавчий директор ЕРАМ Україна Сергій Рожок.
Проєктом підтримки EPAM стане допомога з технічним оснащенням шкіл в областях, де є представництва компанії. З першої партії забезпечать школи Хмельницької області, до кінця року сільським школам буде передано до 100 одиниць комп’ютерної техніки. Партнером із передачі техніки виступить міжнародний благодійний фонд «Карітас України».
Нагадаємо, що у квітні 2021 року Кабмін виділив з Держбюджету 980 млн грн на придбання 60 000 ноутбуків для дистанційного навчання та подальшої цифровізації освіти. Техніку вирішили закуповувати на основі співфінансування, тобто частину платить держбюджет, частину – місцева влада (обласні, місцеві громади).
13 вересня представники Міністерства цифрової трансформації, Міносвіти та СБУ заявили про організацію “великої корупційної схеми” на закупівлях ноутбуків для вчителів, що мало не коштувало державі 300 млн грн збитків, повідомляв “Бізнес. Цензор“. Зрештою на чергову дистанційку у “червоній” зоні вчителі пішли без ноутбуків.
Читайте нас у telegram!
Фото: Прочерк