Siemens розриває контракт з російським підприємством через поставку до Криму

Німецька компанія Siemens заявила, що припиняє поставки генеруючого обладнання російським компаніям, які підконтрольні державі.

«У Siemens офіційно підтвердили, що всі чотири парогазові турбіни, які виготовлені для Краснодарського краю, були незаконно поставлені до анексованного півострова. У зв’язку з цим Siemens виходить зі спільного російського підприємства «Інтеравтоматика», яке, за даними Reuters, було одним з підрядників перевезення турбін до Криму», – йдеться в повідомленні.

Siemens запропонувала викупити свої турбіни та анулювати контракт, адже турбіни фірми Siemens, незважаючи на експортну заборону, опинилися в окупованому Криму. Постачати обладнання на півострів заборонено санкціями Євросоюзу, які ввели після незаконної анексії Криму Росією.

За заявами Siemens, фірма має намір через суд домогтися повернення своїх турбін, які за документами призначалися для теплоелектростанції в Тамані. Компанія подала позов до Арбітражного суду Москви проти компаній “Технопромекспорт”, що входить у структуру “Ростех”, і “Сіменс технології газових турбін”. Москва в свою чергу заявляла, що в Криму знаходяться виключно турбіни російського виробництва з російських компонентів.

За словами представника уряду ФРН Штеффена Зайберта, влада “дуже уважно стежить за ситуацією” і чекає пояснень від компанії, яка повинна стежити за виконанням санкційного режиму.