Штурм мігрантів: одному з польських поліцейських проломили череп

Мігранти з боку Білорусі у вівторок, 16 листопада, почали штурмувати польський кордон у районі пункту пропуску “Брузги-Кузниця".

Один поліцейський зазнав серйозних травм у результаті штурму мігрантами білорусько-польського кордону в районі пункту пропуску “Брузги-Кузниця”. Про це повідомляє Прикордонна служба Польщі.

“На жаль, у результаті нападу людей, підбурюваних білоруською стороною, один із поліцейських отримав серйозні поранення. Наразі йому надають допомогу, швидка везе поліцейського до лікарні. Ймовірно, йдеться про перелом кістки черепу після удару”, – зазначається в повідомленні.

Як наголошує польська поліція, агресивні дії мігрантів, які кидали у бік польських силовиків каміння, пляшки, колоди дерев “повністю координуються білоруськими спецслужбами, які ведуть спостереження з дронів”.

Міністерство національної оборони Польщі також інформує, що усі агресивні дії мігрантів відбуваються під повним контролем білоруських спецслужб.

Речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальска повідомила у вівторок, що прикордонники хочуть, аби якомога більше журналістів змогли потрапити на кордон із польського боку. Таку можливість дає законопроєкт про захист кордону країни, який Сейм розглядає на цьому тижні. Станом на сьогодні ЗМІ не можуть потрапити на кордон з польського боку, оскільки у прикордонній зоні діє надзвичайний стан, журналістам заборонено в’їжджати на цю територію.

Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні розпочалася у серпні. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.

Станом на сьогодні безпосередньо на польсько-білоруському кордоні перебуває 3-4 тисячі мігрантів із півдня, загалом у Білорусі – до 20 тисяч.

З початку вересня на польсько-білоруському кордоні діє надзвичайний стан. Варшава планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження заввишки понад 5 метрів.

Євросоюз має намір запровадити проти Білорусі чергові санкції за дестабілізацію ситуації на східному кордоні ЄС.

Підписуйтесь на наш канал telegram