Шольц закликав включити до ЄС Україну, Молдову і Грузію

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав до розширення Європейського союзу, та включити в нього Україну, Молдову і Грузію.

Підписуйтесь на нас у telegram

Шольц закликав 27 членів ЄС “згуртувати ряди, вирішити старі конфлікти і знайти нові рішення” і заявив, що Німеччина буде підтримувати Київ “стільки, скільки буде потрібно”.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Reuters.

У промові під назвою “Європа – наше майбутнє”, він сказав, що “ми повинні набагато сильніше використовувати вплив нашої об’єднаної Європи… Європа – це наше майбутнє. І це майбутнє в наших руках”.

Які умови розширення ЄС?

“У цьому розширеному Союзі розбіжності між державами-членами зростатимуть щодо політичних інтересів, економічного впливу та систем соціального забезпечення”, – сказав він.

“Там, де сьогодні потрібна одностайність є ризик того, що окрема країна скористається своїм правом вето і завадить всім іншим просуватися вперед”, – додав Шольц.

“Тому я запропонував поступовий перехід до голосування більшістю в загальній зовнішній політиці, а також в інших областях, таких як податкова політика, – прекрасно розуміючи, що це також матиме наслідки для Німеччини”, – сказав він.

Військова підтримка для України

Німеччина відправить зброю Києву в найближчі тижні, додав Шольц у своєму виступі.

За його словами, крім відправки передових систем протиповітряної оборони, радіолокаційних систем або безпілотників, Німеччина може взяти на себе особливу відповідальність в плані нарощування потенціалу артилерії і протиповітряної оборони України.