Шістьох рятувальників судитимуть за фальсифікацію під час масштабних пожеж на Луганщині

Розслідуванням встановлено, що інспектори за вказівкою начальника структурного підрозділу ДСНС Луганщини підробляли акти про пожежі, які сталися на початку липня 2020 року на території дачного кооперативу «Озеро Вовче» в Новоайдарському районі.

Луганська обласна прокуратура направила до суду обвинувальні акти стосовно начальника одного з відділів Головного управління ДСНС України в Луганській області за фактом підбурювання до вчинення службового підроблення за попередньою змовою групою осіб та п’ятьох співробітників підпорядкованих територіальних підрозділів – за фактом службового підроблення.

Розслідуванням встановлено, що інспектори за вказівкою начальника структурного підрозділу ДСНС Луганщини підробляли акти про пожежі, які сталися на початку липня 2020 року на території дачного кооперативу «Озеро Вовче» в Новоайдарському районі, з метою створення видимості про ефективну їх ліквідацію для правоохоронних органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації та суспільства.

Фото: gp.gov.ua

До офіційної документації вони вносили неправдиву інформацію про виїзд на охоплену вогнем територію та ліквідацію пожеж силами та засобами пожежно-рятувальних загонів.

Однак, слідство встановило, що такі заходи не здійснювались, а співробітники ДСНС умисно фальсифікували 46 актів про пожежі для викривлення статистичних показників.

На території дачного кооперативу «Озеро Вовче» внаслідок масштабних пожеж загинуло троє людей, знищено житлові будинки, господарчі споруди та інше майно.

Фото: gp.gov.ua

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Краматорську.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Раніше kyiinfo повідомляло, що в Івано-Франківську на ринку спалахнула пожежа.