Щоденно Facebook блокує більше мільйона фальшивих акаунтів

25 березня на слуханнях дистанційно виступлять керівник Facebook – Марк Цукерберг, керівник Twitter – Джек Дорсі і керівник Google – Сундар Пічаї.

Керівники найбільших мереж таких, як Facebook, Google і Twitter будуть виступати у Комітеті з енергетики і торгівлі США на слуханнях з питань загрози поширення дезінформації в великих соціальних мережах.

Про це повідомляє The Hill.


Їх доповіді будуть заслухані в рамках вивчення американським законодавчим органом заходів, які заходи вживають технологічні гіганти для боротьби з фейками про коронавірус, а також для протидії дезінформації про результати недавніх президентських виборів.

«Занадто довго великі технологічні компанії не визнавали роль, яку вони відіграли в поширенні завідомо неправдивої інформації для своєї онлайн-аудиторії. Саморегулювання галузі зазнало поразки», – йдеться у спільній заяві конгресменів. Також вони заявили про необхідність початку роботи зі зміни умов, які дозволяють соцмережам «закривати очі і навіть підтримувати дезінформацію».


Не зважаючи на достатньо різку заяву конгресменів і їх рішучі наміри 15 лютого поточного року на 56-й Мюнхенській конференції з безпеки Марк Цукерберг заявив, що корпорація Facebook щорічно витрачає мільярди доларів на перевірку безпеки контенту в соцмережі, повідомляє DW.

Точні цифри Цукерберг не назвав, однак зазначив, що цей бюджет вище, ніж дохід Facebook при виході на біржу у 2012 році. За словами глави Facebook, команда компанії і розроблене їй автоматизоване програмне забезпечення щодня блокує понад мільйон фальшивих акаунтів, більшість з них виявляється вже через кілька хвилин після реєстрації.


Цукерберг додав, що близько 35 тисяч фахівців аналізують зміст постів і займаються забезпеченням безпеки контенту. Засновник соцмережі вважає, що немає необхідності в спеціальних регулятивних нормах для «шкідливого контенту».


«Зараз існують два підходи в профільних галузях – один застосуємо до газет й існуючих медіа. Інша модель використовується стосовно телекомунікаційних компаній, які просто є передавачами даних, однак ви не залучите їх до відповідальності, якщо хтось скаже щось шкідливе по телефону. Думаю, нам би підійшов якийсь середній шлях », – сказав Цукерберг.