ЩО РОБИТЬ УКРАЇНСЬКИЙ АЙТІШНИК СЕРЕД КРИЖИН?

Боєць АТО, айтішник, а нині працівник станції між крижин за 15 тис кілометрів від Києва!

Через карантин фізично подолати цю відстань поляринкам з нової 25-ї української антарктичної експедиції було дуже складно, дорога тривала більше місяця. Але в кінці квітня на “Вернадському” нарешті відбулася перезмінка й станція готова до чергової зимівлі з новим складом.

За зв’язок з “великою землею” там тепер відповідає Євгеній Прокопчук, який розповів BBC News Україна про довгу дорогу на крайній південь та життя експедиції перед приходом антарктичної зими, пише ВВС, повідомляє Кий-інфо.

Євгеній мешкає в Бучі, що на Київщині, інженер зв’язку за фахом.

У 2014 році служив зв’язківцем в АТО, потім кілька років був комвзводу та системним адміністратором в Нацгвардії. Зізнається, що давно мріяв про Антарктику. Коли був набір у 25-ту українську експедицію подався на посаду системного адміністратора зв’язку і пройшов. “Вирішував з родиною. Ми усі трошки романтики, любимо подорожувати, тому сім’я очікувано погодилася”, – розповідає Євгеній.

Зізнається, що доводиться звикати до лімітованого інтернету – 30 Гб на 11 членів експедиції на місяць. “Скачувати все підряд чи дивитися потокове відео не можемо. Просто не вистачить інтернету. Так само треба довго передавати чи отримувати якусь інформацію”, – пояснює сисадмін. При цьому, всі месенджери на телефонах чи ноутбуках залишаються, можна періодично телефонувати рідним.

“Я зідзвонююся з родиною нечасто, поки що багато роботи з передачею станції. Але у принципі можна і кожен день по 10-15 хв”, – додає Євгеній.

Дорога до Антарктиди
Цьогорічна перезмінка і дорога до “Академіка Вернадського” була екстремальною, на кожному етапі доводилося вирішувати нові проблеми. Почалося все з екстреного виїзду з України 16 березня через карантин і закриття кордонів у різних країнах.

Спочатку треба було долетіти з Києва у Стамбул, далі – у Південну Америку, а звідти на судні відправитися до антарктичного острова Галіндез, де розташована станція.

14 квітня 25-а експедиція нарешті залишила материк і вирушила безпосередньо до “Академіка Вернадського”. Тепер треба було подолати штормову протоку Дрейка між Південною Америкою та Антарктичним півостровом. “Нам пощастило і ми пройшли її без проблем”, – каже Євгеній.

Сама станція вже готується до полярної зими.

Тим часом, біля “Академіка Вернадського” все ще багато тварин.”Повно пінгвінів, чайок, “футляриків” (сивкі білі або “футляроноси”, названі так через будову дзьобів, – птахи, що мешкають лише в Антарктиці. – Ред.). Ще бачили морського леопарда, пропливав повз нас на крижині”, – описує місцевість Євгеній.

На питання, чи не страшно перед новою ізоляцією, яка триватиме вже кілька місяців на краю світу, Євгеній Прокопчук каже, що тривоги немає.

Джерело: ВВС