Сеул готовий допомогти Києву відновити літописну річку Почайну

Представники уряду Сеула, вчені, архітектори, проект-менеджери приїхали до Києва, щоб передати свої знання та навички для повернення українцям історичної річки Почайни.

Посол Південної Кореї Лі Янг Гу підтвердив готовність Сеулу співпрацювати з Києвом для відновлення річки Почайни.

У 2003-2005 роках в Сеулі, ученим Південної Кореї вдалося повернути столиці міську річку Чхонгечхон (кор. 청계천), що протікала під магістраллю. Вона була «піднята» на поверхню і очищена.

Не відновлена ріка Чхонгечхон у Сеулі

Унікальний досвід відновлення річки містить складні гідротехнічні роботи, тісну взаємодію між бізнесом, владою і громадськістю. На роботи по відновленню річки витратили $ 305 млн. Мер Сеула Лі Мьон Бак, який захищав проект незважаючи на запеклий опір опонентів, у 2007 році став Президентом Південної Кореї.

Результат пошуку зображень за запитом "청계천"

Відновлена ріка Чхонгечхон у Сеулі

Перейняти  цінний досвід у відновленні річок тепер зможе і міська влада Києва. Під час зустрічі заявлено про стратегію міста з відродженню Почайни, можливості в співпраці з боку корейської сторони і плани щодо підписання відповідного меморандуму.

Результат пошуку зображень за запитом "річка почайна"

Ріка Почайна

Нагадаємо,  що Почайна – це літописна річка у Києві, з якої розпочалась велика історія хрещення Київської Русі. Сьогодні – це водна система з шести озер і малої річки на Оболоні. У 2017 році землі біля річки отримали статус «парку культури і відпочинку»,  а у місті було оголошено Всеукраїнський архітектурний конкурс на відновлення річки та створення Парку Почайна.