СЕРГАЦКОВА ЗАЯВИЛА, ЩО ВТЕКЛА З УКРАЇНИ

"Неонацистів виявлено", журналістка втекла з України

Співзасновниця інтернет-видання «Заборона» Катерина Сергацкова виїхала з України після погроз. Про це йдеться в статті The New York Times. Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердила виконавча директорка «Заборони» Олена Садовнік.

Пані Садовнік не повідомила, до якої саме країни поїхала Катерина Сергацкова, посилаючись на конфіденційність цієї інформації. За даними джерела «Детектора медіа», пані Сергацкова з родиною перебуває в одній з європейських країн.

За словами Олени Садовнік, поки немає новин про хід справи за заявою Катерини Сергацкової до поліції про погрози.

Нагадаємо, очолюване Катериною Сергацковою видання «Заборона» опублікувало матеріал про StopFake, у якому припустило зв’язки представників цієї фактчекінгової організації з ультраправими. StopFake відкинув такі припущення та заявив про посилення інформаційних атак проти його команди. У відповідь StopFake «Заборона» випустила ще один матеріал.

Після цього телеведучий і блогер Роман Скрипін опублікував у Facebook фото Катерини Сергацкової з п’ятирічним сином і звинуватив журналістку в тому, що вона є агентом Кремля. У коментарях до цього посту було опубліковано адресу журналістки. Після численних скарг Facebook видалив цей пост, але Роман Скрипін продовжив публікувати інші пости про Катерину Сергацкову.

Вся діяльність Каці Сєрґацкової була скерована проти держави, паспорт якої вона дістала з рук президента Порошенка.
Вся діяльність. Від самісінького початку. Таня Микитенко, між іншим, все розклала по поличках. Підняла увесь контент.
Дивно, що Каця не називає себе “Ополчєночка”.
Взагалі це цікава спецоперація, коли нікому не відома крокодилиця ніби тікає з Криму. Розповдає, яка там жесть. Ми ж емпати. Співчуваємо.
Мамка цієї потерпілої й далі працює в анексованому Криму й розказує, поміж іншого, що скіфське золото треба повернути в Крим. В анексований Крим. А потім їде до Москви. Де собі живе й працює. Навідує доню в Києві (Ау, СБУ!).
Чому я перейшов на особисте у справі Сєрґацкової?
Все просто.
Вчинки характеризують людину.
“, – Роман Скрипін, журналіст.

Поліція зареєструвала заяву Катерини Сергацкової, проте в поліції не відповіли «Детектору медіа», чи відкрили кримінальне провадження за цією заявою. Катерина Сергацкова сказала Комітету захисту журналістів (CPJ), що поліція відмовилася розпочинати розслідування, тому її адвокат подав скаргу до Міністерства внутрішніх справ.

Організація Human Rights Watch закликала українську владу гарантувати безпеку Катерині Сергацковій після публікації її особистих даних в інтернеті.

Джерело: Детектор Медіа