Сенат США взявся за допомогу Україні, але до рішення ще далеко

Сенат США підтримав під час процедурного голосування початок розгляду законопроекту про підтримку України та Ізраїлю. Президент Володимир Зеленський заявив, що це “поганий день для Путіна”, але до фінального рішення насправді ще далеко.

Сьогодні ввечері в Сенаті США відбулося процедурне голосування за законопроект про допомогу Україні та Ізраїлю, який не включає суперечливе питання американського кордону. Законопроект був підтриманий 67-ма голосами “За”.

Сенат США взявся за допомогу Україні, але до рішення ще далеко

Наразі в Сенаті США відбуваються дебати щодо законопроекту про допомогу Україні та Ізраїлю. За результатами дебатів в законопроект можуть бути включені правки, якщо так вирішать сенатори. Зокрема, деякі республіканці в Сенаті хочуть повернути питання кордону в цей законопроект. Інші – виключити з нього фінансову підтримку України та залишити лише військову. Але чи включать ці правки – питання.

Після дебатів законопроект в остаточному вигляді знову винесуть на голосування. Для того, щоб він був прийнятий, потрібно щонайменше 60 голосів “За”, а оскільки демократів лише 51, то знадобиться підтримка ще 9 республіканців. Але результати процедурного голосування дають надію, що потрібна кількість голосів все ж знайдеться в Сенаті.

На рішення Сенату вже відреагував президент України та подякував сенаторам за те, що питання зрушило з місця.

“Вдячний Сенату США за рішення розблокувати дискусію щодо підтримки України та інших стратегічних партнерів. Дуже важливий перший крок до продовження підтримки перемоги України та зміцнення спільної безпеки. Поганий день для Путіна та хороший день для демократій”, – написав Зеленський в Twitter.

Після голосування в Сенаті документ повинна розглянути Палата представників США. І лише після схвалення в Палаті представників законопроект направиться на підпис президенту США.

І от з підтримкою в Палаті представників можуть виникнути проблеми, оскільки її контролюють республіканці, а спікер – “трампіст” Майк Джонсон. Саме республіканці Палати представників затягують процес. Так, запит президента США на фінансування підтримки України та Ізраїлю розглядається в Конгресі США ще з жовтня 2023 року.

Однак останній коментар Джонсона щодо законопроекту, який зараз розглядає Сенат, виглядає обнадійливо. Принаймні, він не заявив, що Палата не буде розглядати документ, як це було з угодою про кордон.

“Ми побачимо, що зробить Сенат. Ми дозволяємо процесу розвиватися, і ми розглянемо його, щойно він буде надісланий (Сенатом, – ред.)”, – говорив спікер Палати представників