Сенат Чехії закликав уряд розірвати договір про дружбу з РФ

Чеські сенатори назвали вибухи в Врбетіце "актом державного тероризму", спрямованим проти Чехії, а значить, і всього ЄС.

У Чехії сенатори в зв’язку з розслідуванням справи про вибухи в Врбетіце закликали уряд країни розірвати договір про дружні відносини і співробітництво з Росією, а також максимально скоротити число співробітників посольства РФ в Празі.

Про це повідомляє увечері в середу, 21 квітня, чеське інформаційне агентство České noviny.

Відповідну резолюцію підтримали 67 з 72 присутніх на голосуванні сенаторів. Всього в сенаті Чехії 81 депутат.

На думку сенаторів, уряд повинен також вимагати у Росії фінансової компенсації для сімей жертв вибухів.

Чеський ультиматум Москві
21 квітня глава МЗС Чехії Кулханек пред’явив Москві ультиматум. Якщо 20 висланих чеських дипломатів не зможуть повернутися в Росію, з Праги виженуть десятки російських дипломатів, сказав він. За даними МЗС Чехії, в посольстві РФ в Празі зараз працюють 27 дипломатів і 67 технічних службовців.

У відповідь офіційний представник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що в Москві “попереджають Прагу про неприпустимість вести розмову з Росією в ультимативному ключі” і що посол Чехії Вітезслав Півонька 22 квітня буде викликаний в МЗС РФ. “Пропонуємо Празі залишити ультиматуми для спілкування всередині НАТО. З Росією такий тон неприпустимий”, – сказала Захарова.

Вибух в Врбетіце і ГРУ
За даними Чехії, співробітники російських спецслужб ГРУ і СВР були причетні до потужного вибуху, що прогримів на приватному складі боєприпасів в селі Врбетіце в жовтні 2014 року. В результаті цієї події загинули дві людини, а довколишні села довелося евакуювати.

Москва висунуті Прагою звинувачення відкидає. 17 квітня Чехія вислала з країни 18 російських дипломатів. У відповідь РФ вислала 20 співробітників чеського посольства в Москві.