СБУ завершила розслідування у “справі Семенченка”

Семен Семенченко запевняє, що жодних злочинів не вчиняв та не організовував жодної парамілітарної структури на території України.

Слідчі Служби безпеки України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо дев’яти осіб, серед яких колишній народний депутат України Семен Семенченко. Про це інформує СБУ.

Провадження велося одразу за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2, ч. 3 ст. 260 (створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності);
  • ч. 2 ст. 258 (терористичний акт);
  • ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами);
  • ч. 2 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Нагадаємо, що на початку 2021 року СБУ викрила і припинила діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої “приватної військової компанії”. Як повідомляє СБУ, її діяльність була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, у тому числі проти основ національної безпеки.

За даними слідства, у 2018 році колишні бійці батальйону “Донбас” Семен Семенченко, Анатолій Виногродський, Євген Шевченко та Сергій Акимович створили в США компанію Donbass Battalion corporation. Вони планували отримати контракти на охоронну діяльність в Афганістані, Сирії та Іраку. Анатолій Виногродський нібито познайомив Семенченка з інвестором із Казахстану Сергієм Борисенком, який виділив їм 1 мільйон доларів. На ці кошти вони знайшли земельну ділянку в селищі Сувид на Київщині, де організували базу для тренувань та зберігання зброї.

З матеріалів слідства, Семенченко їздив до Іраку та Афганістану, намагався підписати там контракти, але не вдалося. Тоді вони з Виногродським створили ТОВ “Донкорп Україна” як українське представництво американської компанії та здійснювали діяльність ПВК уже на території України. Це, як запевняє слідство, – поза законом.

Як повідомляє СБУ, організаторами “компанії” були колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкому загалу як “позаштатний агент НАБУ”.

“Компанія займалась лише охоронною діяльністю, мала офіційну ліцензію на це. Таких фірм тисячі. На мою думку, наразі країну готують до певного “зливу” і закривають тих, хто першим пішов на війну, хто може чинити опір”, – говорив у коментарі Громадському Сергій Ружицький.

Семен Семенченко запевняє, що жодних злочинів не вчиняв та не організовував жодної парамілітарної структури на території України.

“Я не керую і не є бенефіціаром “Донкорп Україна”. Там є засновники, керівники компанії, знайомство з якими я не заперечую. Donbass Battalion corporation – компанія, створена добровольцями України, які борються з російською агресією з 2014 року. Основне її завдання – підтримка безпеки в тих країнах світу, де працює на розхитування ситуації російська ПВК Вагнера, допомога урядам та міжнародним організаціям тих країн, де Вагнер провокує різні злочини”, – казав Семенченко.

За його словами, зброї на тренувальній базі не було.

“На базі не було знайдено жодної зброї. Я бачив цей сюжет, і там було видно, що цю зброю знайшли за межами табору – в лісі”, — пояснив Семен Семенченко.

Підписуйтесь на наш канал telegram