СБУ затримала жінку, яка передавала росіянам дані про ЗСУ

У Дніпропетровській області затримали жінку, яка передавала російським спецслужбам дані про позиції підрозділів Збройних сил. Цю інформацію вона таємно дізнавалася у свого чоловіка-військового.

31-річна жителька смт Преображенка у травні почала співпрацю з окупантами. Водночас вона одружена з військовим ЗСУ, вони мають спільного сина. Її чоловік перебуває на передових позиціях та регулярно перераховував гроші на утримання дитини.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Служба безпеки та Офіс генпрокурора.

У чоловіка випитувала дані про розташування його військової частини та інших угруповань ЗСУ на передових позицій у Донецькій та Запорізькій областях.

Отриману інформацію вона передавала через месенджери до військової розвідки росії. Окупанти використовували ці дані для артилерійських, мінометних та авіаударів. Крім того, жінка повідомляла про наслідки ракетних та авіаударів, а також передавала місця дислокації та шляхи пересування підрозділів і техніки ЗСУ на Дніпропетровщині.

Російський військовий обіцяв їй російське громадянство та високий рівень життя.

Жінку затримали під час передавання нової інформації. Їй оголосили підозру в державній зраді. Суд уже обрав їй запобіжний захід — тримання під вартою. А в разі остаточного доведення вини жінці загрожує довічне ув’язнення.