СБУ затримала пропагандиста «ДНР» у Запоріжжі

Терорист готував та публікував на сепаратистських сайтах антиукраїнські матеріали ще з 2014 року.

У 2016 пропагандист взяв «творчу паузу» і повернувся до України лише зараз. Його завдання було – організація нової інформаційної кампанії.

«Він готував та розміщував на сепаратистських інтернет-ресурсах матеріали із закликами до порушення територіальної цілісності й недоторканості кордонів України, провокував розпалювання міжнаціональної ворожнечі. За інформацією спецслужби, агітатор отримував завдання та погоджував антиукраїнські матеріали безпосередньо з кураторами із РФ, які фінансували сепаратистські веб-ресурси», – йдеться у заяві пресс-служби СБУ.

У повідомлені також вказується, що зловмисник працював у «комітеті соціальних комунікацій «ДНР». Він не лише розповсюджував агітаційні матеріали, а ще й збирався підібрати масовку для фейкових акцій протесту.

Спецслужби обшукали його житло та вилучили носії інформації з доказами підготовки антиукраїнських матеріалів та участі у незаконному референдумі. Також у пропагандиста із Запоріжжя знайшли резюме для працевлаштування до проросійських медіа. У рамках кримінального провадження зловмиснику повідомлено про підозру. Це вже другий випадок за вересень, коли СБУ ловить пропагандиста. Раніше на Житомирщині слідчі вже звинуватили блогера-журналіста, який з 2014 року поширював агітаційні проросійські матеріали.