СБУ вилучила понад 800 кг срібла у злочинної групи, яка «відмила» 65 млн грн (відео)

Під час обшуків у Києві та Харкові правоохоронці вилучили: понад 43 млн грн та більш ніж 800 кг срібла у банківських злитках.

Служба безпеки України заблокувала діяльність злочинного угруповання, яке займалося легалізацією та незаконним переведенням коштів, у тому числі через купівлю криптовалют.

За попередньою інформацією, зловмисники провели фінансові операції на понад 240 млн грн, 65 млн з яких – пов’язані з відмиванням коштів. Наразі перевіряється інформація, щодо можливої підтримки фігурантами терористичних угруповань «ДНР/ЛНР».

Фото: ssu.gov.ua

Оперативники спецслужби встановили, що організатори створили низку онлайн-ресурсів. Через окремі сайти і телеграм канали вони дозволяли користувачам конвертувати криптовалюту у готівку в особливо великих розмірах. При чому їхніми клієнтами були не лише громадяни України, а й з країн колишнього СНД, зокрема РФ, а також мешканці так званих «Л/ДНР».

Конвертація коштів відбувалася у особливо великих розмірах, і з порушенням фактично усіх законних процедур. Тобто без відображення операцій у податковій звітності, ідентифікації клієнтів і сплати обов’язкових платежів до українського держбюджету. Ці транзакції здійснювались через заборонені російські електронні платіжні системи.

Фото: ssu.gov.ua

Співробітники СБ України задокументували проведення організаторами фінансових операцій на понад 240 млн грн. За попередніми висновками експертів, понад 65 млн грн з них пов’язані з відмиванням коштів. Для легалізації грошей ділки скуповували нерухомість, земельні ділянки та дорогоцінні метали, інформує СБ України.

Під час обшуків у Києві та Харкові правоохоронці вилучили: понад 43 млн грн; більш ніж 800 кг срібла у банківських злитках; комп’ютерну техніку, флеш-носії, мобільні телефони; документи, що підтверджують проведення оборудок.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм https://t.me/kyiinform

Наразі тривають слідчі дії в кримінальному провадженні за ст. 190 та 209 Кримінального кодексу України.

Раніше “Кий-Інфо” повідомляло, що на Запоріжжі вкрали граніту на 1 мільярд гривень.