СБУ викрила махінації чиновників із земельними ділянками на узбережжі Азовського моря

У Донецькій області співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили оборудку місцевих чиновників із земельними ділянками на узбережжі Азовського моря.

“Депутати сільради та чиновники місцевого відділу Держгеокадастру протягом 2010-2012 років незаконно виділили понад тридцять земельних ділянок, по десять соток кожна, у селі Білосарайська коса,” – повідомляється на сайті СБУ.

Зазначається, що зловмисники порушуючи вимоги законодавства щодо охорони прибережної смуги, штучно нарощували територію коси, підсипаючи на ділянки будівельні відходи та сміття. Власниками незаконних ділянок ставали родичі та спільники чиновників.

Після цього земля реалізовувалася ділками за ринковими цінами у 5-10 тисяч доларів США за сотку. Отримані гроші витрачались учасниками оборудки на будівництво котеджів, готелів на узбережжі Азовського моря, придбання елітної нерухомості та виводились за закордон, зокрема до Росії.

“За висновками експертів, ділки завдали збитків інтересам громади на суму понад 22 мільйони гривень,” – додали у відомстві.