СБУ викрила двох росіян, які здійснювали підривну діяльність проти України

Працівники Служби Безпеки України викрили двох громадян РФ, які за вказівкою російської сторони проводили антидержавну діяльність проти України.

Згідно з повідомленням, оперативники встановили, що один із росіян розпочав активний пошук осіб, здатних за грошову винагороду організувати акції протесту з блокуванням транспортних магістралей. За завданням кураторів він також планував організувати фейкове «наметове містечко» під Міністерством освіти і науки, нібито на знак протесту проти прийняття нового Закону «Про освіту».

Правоохоронці задокументували та блокували наміри зловмисника. Його було видворено за межі нашої країни за антидержавну діяльність.

«Під час відпрацювання інших членів групи працівники спецслужби з’ясували, що ще один громадянин РФ, який тимчасово проживає в Дніпропетровській області, вночі 21 жовтня 2017 року на замовлення російської сторони спалив автомобіль, який належить родині одного з народних депутатів України. Ця подія була оперативно висвітлена у російських та білоруських ЗМІ», — повідомили в СБУ.

Як виявилось, авто належало жінці, що мешкає в одному будинку із народним депутатом України Антоном Геращенком. Про це зазначив сам нардеп, під час прямого етеру на одному із провідних телеканалів країни та надав відео самого підпалу.

Повідомляється, що оперативники СБУ задокументували спроби придбання росіянином зброї та отруйних речовин. Під час підготовки зловмисника до чергового злочину в столиці його було затримано. Правоохоронці вилучили у громадянина РФ бойову гранату та холодну зброю.

Наразі тривають слідчі дії.