СБУ відкрила кримінальне провадження через прославлення «російського світу» в Києво-Печерській Лаврі

​​Служба безпеки відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на СБУ.

Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 12 листопада 2022 року в одному з храмів Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”. Тоді під час богослужіння у храмі звучали тези пропагандистського характеру, що вихваляють “русскій мір”, — йдеться у повідомленні.

Провадження відкрите за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України — виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників.

“Наразі усі матеріали скеровані для проведення відповідних експертиз”, — розповіли в СБУ.

Раніше голова Служби безпеки Василь Малюк пообіцяв, що відомство розслідує співи із вихвалянням Росії, які пролунали у Києво-Печерській лаврі під час богослужіння.

“Ті, хто в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала Росія проти України, чекає на “пробудження матушкі-русі”, мають розуміти, що це шкодить безпеці та інтересам України та наших громадян. І ми не допустимо таких проявів”, — наголосив посадовець.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління СБУ у Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.