[:ru]СБУ и ГПУ задержали детектива НАБУ под прикрытием[:ua]СБУ та ГПУ затримали детектива НАБУ під прикриттям[:]

Прокуратура стверджує, що він пропонував хабар заступнику голови Державної міграційної служби України. НАБУ відповідає, що детектив працював під прикриттям і ГПУ про це знала.

[:ru]

Версия Генеральной прокуратуры

29 ноября на официальном сайте Генеральной прокуратуры появилось сообщение об аресте агента НАБУ Сергей Боярского, сына бывшего депутата от Партии регионов Юрия Боярского. По словам ведомства, он несколько месяцев предлагал законопослушной гражданке Дине Пимаховой, которая занимает пост заместителя председателя Государственной Миграционной службы, крупные суммы денег. За это она должна легализовать в Украине несуществующих граждан Вьетнама и Ирака.

В заявлении указано, что Дина Пимахова сама обратилась в правоохранительные органы после того, как ей предложили взятку. СБУ задержала Сергея Боярского, когда он попытался передать заместителю главы ГМСУ 15 тысяч долларов США.

Версия НАБУ

Уже на следующий день НАБУ опубликовало на своей странице в Facebook собственную версию событий. В заявлении агентства говорится, что Сергей Боярский работал под прикрытием и прокуратура об этом знала. Также ведомство утверждает, что сам агент НАБУ взяток Дине Пимаховой не предлагал. Напротив заместитель председателя ГМСУ неоднократно требовала 30 тысяч долларов за предоставление иностранцу гражданства Украины.

Результат пошуку зображень за запитом "директор набу"

НАБУ утверждает, СБУ прослушивала телефон Сергея Боярского и узнала, что он работает под прикрытием. По словам агентства, Служба безопасности раскрыла эту информацию одному из тех, против кого проводилось расследование, и завербовала его. Вероятно, речь идет о Дине Пимаховой. Такие действия СБУ и ГПУ свели на нет расследования САП и НАБУ, которое продолжалось полгода.

Также НАБУ утверждает, что ГПУ собиралась арестовать еще 3 других детективов агентства, а 7 сотрудников, которые имели отношение к расследованию, не выходят на связь.

Версия ГМСУ

Заместитель председателя Государственной миграционной службы Дина Пимахова утром 30 ноября рассказала свою версию. По ее словам агент НАБУ представился Сергеем Тетенковим представителем арабской инвестиционной компании «Мубадала». Несколько месяцев назад, он хотел арендовать у ее родственников микроавтобус для бизнеса. Затем пользуясь доверием, он познакомился с Пимаховой и предложил ей взятку 30  тысяч долларов за предоставление иностранцам гражданства.

Результат пошуку зображень за запитом "ДМСУ Діна Пімахова"

Дина Пимахова, заместитель председателя Государственной миграционной службы

После этого заместитель главы ГМС сразу обратилась в Генеральную прокуратуру. Пимахова утверждает, что узнала, кто на самом деле Сергей Боярский, только после его задержания.

[:ua]

Версія Генеральної прокуратури

29 листопада на офіційному сайті Генеральної прокуратури з’явилось повідомлення про арешт агента НАБУ Сергій Боярського, сина колишнього депутата від Партії Регіонів Юрія Боярського. За словами відомства, він декілька місяців пропонував законослухняній громадянці Діні Пімаховій, яка займає посаду Першого заступника голови Державної Міграційної служби,  великі суми грошей. За це вона мала легалізувати в Україні неіснуючих громадян з В’єтнаму та Іраку.

У заяві вказано, що Діна Пімахова сама звернулася до правоохоронних органів після того, як їй запропонували хабара. СБУ затримала Сергія Боярського, коли він спробував передати заступнику голови ДМСУ 15 тисяч доларів США.

Версія НАБУ

30 листопада НАБУ опублікувало на своїй сторінці у Facebook власну версію подій. В заяві агентства йдеться, що Сергій Боярський працював під прикриттям і прокуратура про це знала. Також відомство стверджує, що сам агент НАБУ хабарів Діні Пімаховій не пропонував. Навпаки заступник голови ДМСУ неодноразово вимагала 30 тисяч доларів за надання іноземцю громадянства України.

Результат пошуку зображень за запитом "директор набу"

НАБУ стверджує, СБУ прослуховувала телефон Сергія Боярського і дізналася, що він працює під прикриттям. За словами агентства Служба безпека розкрила цю інформацію одному з тих, проти кого проводилось розслідування та завербувала його. Імовірно, мова йде про Діну Пімахову. Такі дії СБУ та ГПУ звели нанівець розслідування САП і НАБУ, що тривало півроку.

Також НАБУ стверджує, що ГПУ збиралася заарештувати ще 3 інших детективів агентства, а 7 співробітників, які мали відношення до розслідування, не виходять на зв’язок.

Версія ДМСУ

Заступник голови Державної міграційної служби Діна Пімахова, вранці 30 листопада, розповіла свою версію. За її словами агент НАБУ представився Сергієм Тетенковим представником арабської інвестиційної компанії «Мубадала». Декілька місяців тому, він хотів орендувати у її родичів мікроавтобус для бізнесу.  Потім, користуючись довірою він познайомився з Пімаховою та запропонував їй хабар 30 тисяч доларів за надання іноземцям громадянства.

Результат пошуку зображень за запитом "ДМСУ Діна Пімахова"

Діна Пімахова, заступник голови Державної міграційної служби

Після цього заступник голови ДМС одразу звернулася до Генеральної прокуратури. Пімахова стверджує, що дізналася, хто насправді Сергій Тетенковий, лише після його затримання.

[:]