СБУ ліквідувала міжнародний канал контрабанди стероїдів зі Східної Азії до ЄС

За декілька місяців протиправної діяльності ділки отримали "прибуток" у понад 5 мільйонів гривень.

Служба безпеки України ліквідувала транснаціональний канал нелегального переправлення сильнодіючих речовин до Євросоюзу. Про це повідомляє СБУ.

У ході слідчо-оперативних дій у Києві нейтралізовано міжнародне злочинне угруповання. Зловмисники забезпечували транзитне переміщення оптових партій анаболічних стероїдів через територію України до ЄС.

Встановлено, що учасники групи налагодили схему незаконного переправлення за кордон сильнодіючих речовин. Контрабандний товар вони отримували від своїх спільників з однієї з країн Східної Азії.

Одержану продукцію ділки пропонували іноземним клієнтам, яких підшукували через спеціально створені сайти.

Для відправлення стероїдів “замовникам” використовували сервіси міжнародного поштового зв’язку або залучали своїх кур’єрів. Гроші за товар зловмисники отримували на банківські картки.

СБУ викрила одного з учасників угруповання на спробі нелегального переміщення партії анаболіків до ЄС через міжнародний митний пост “Ягодин” у Волинській області. Заборонені речовини зловмисник приховав серед особистих речей.

У ході обшуків за місцями перебування зловмисників правоохоронці виявили:

  • велику кількість підготовлених до збуту стероїдів;
  • засоби зв’язку і комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності;
  • гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення учасникам угруповання про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України та обрання судом міри запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до міжнародної контрабанди.

Заходи із викриття незаконної діяльності проводили співробітники Головного управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ спільно з Головним управлінням СБУ у м. Києві та Київській області та за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

Підписуйтесь на наш канал telegram