Саудівська Аравія знизила ціни на нафту, що спричинило падіння світових котирувань

Ціни на нафту впали більш ніж на 1% у понеділок, 8 січня, на тлі різкого зниження цін провідним експортером Саудівської Аравії та зростання видобутку ОПЕК, що нівелювало побоювання щодо ескалації геополітичної напруги на Близькому Сході.

Про це повідомляє Кий-Інформ з посиланням на Reuters.

Нафта марки Brent подешевшала на 1,1% до 77,90 доларів за барель, а ф’ючерси на американську нафту WTI подешевшали на 1,1% до 72,95 доларів за барель.

“Зниження Saudi Aramco своїх лютневих OSP посилює чутки про слабкий попит”, – сказала Вандана Харі, засновник компанії з аналізу нафтового ринку Vanda Insights.

Зростання пропозиції та конкуренція з конкуруючими виробниками спонукали Саудівську Аравію в неділю знизити лютневу офіційну ціну продажу (OSP) своєї флагманської нафти Arab Light для постачання до Азії до найнижчого рівня за 27 місяців.

Обидва контракти, Brent та WTI, зросли більш ніж на 2% у перший тиждень 2024 року після того, як інвестори повернулися з відпустки, щоб зосередитись на геополітичних ризиках на Близькому Сході після нападів єменських хуситів на кораблі у Червоному морі.