Риби плавають, а Путіну не доповіли…

У Криму час від часу ловлять «терористів», звичайно ж, засланих «злочинним українським режимом».

З місяць тому Служба безпеки України підступно озброїла «шпигуна» звичайною пилкою для знищення опор ліній електропередач. Потім кримські «феесбешники» трішки поворушили мізками і вирішили, що пилкою бетонні чи залізні опори ЛЕПу навіть американський Рембо не здолає.

В уточнених інформповідомленнях в українського диверсанта з’явилися тротил і граната. Щоб вибухом спровокувати обвал на одній із гірських доріг. А електроопори треба було все одно пиляти. Тому показали постановочне затримання – спійманий на «гарячому» терорист біля пиляно-рубаного дерев’яного стовпа. На ньому бовтаються непотрібні електродроти. Де сценаристи знайшли таке? Якщо і є щось подібне, то хіба що біля занедбаних ферм, де й корів, після приходу окупаційної влади, з успіхом вирізали. Ото диверсія!

“Вважаємо, що подібні фейкові новини потрібні російським спецслужбам для залякування мешканців півострова, які все частіше висловлюють невдоволення окупаційною владою. На тлі погіршення життя кримчан, ФСБ знову запускає “заїжджену платівку “, намагаючись звинуватити Україну і її правоохоронні органи в своїх власних бідах і проблемах в АР Крим “, – прокоментували в СБУ.

А що робити окупаційній владі, як не вигадувати фейкових диверсантів, щоб виправдати провали в економіці і, зокрема, в електропостачанні півострова? Міркуйте самі. Раніше «диверсанткою» оголошували спеку. «Сталі аномально високі температури повітря в Південно-Західному енергорайоні Краснодарського краю спричинили аварійні відключення високовольтних ліній» – такі заголовки з’явилися у всіх кримських ЗМІ в кінці липня.

Горезвісний путінський енергоміст провалився, практично увесь півострів залишився без світла. Після того, як влада відрапортувала, що електропостачання «повністю відновлено», місцеві ЗМІ продовжили свою інформаційну «диверсію»: «Ще 20 відсотків жителів Криму залишаються без світла» «У четвер увечері в Криму можуть тимчасово відключити світло» «Крименерго» через спеку тримає «напоготові» 175 бригад» «Кримчан знову попередили про вечірні відключення світла». І так безліч разів впродовж серпня, починаючи з травня місяця.

Крім спеки до переліку «електродиверсантів» окупаційна влада вписала голубів і ворон (!): «Аварійні відключення світла в Криму трапляються через птахів» Торік на них списали третину аварій. Птахи сідають на опори, паскудять на дроти … ».Траплялися і несподівані «диверсії»: «Крим виявився знеструмленим через ДТП».

Зрозуміло, що нескінченно вішати подібну «електричну» локшину на вуха навіть дуже терплячим кримчанам неможливо. Довелося вигадати «реального» диверсанта. Хоч одного разу чиновницька думка блиснула у правильному напрямку. Віце-прем’єр підконтрольного Кремлю кримського уряду Володимир Сєров доручив провести службове розслідування, бо значну частину дизель-генераторів неможливо було запустити. «У тому, що з 284 дизель-генераторів у нас працює тільки 75, винні не погодні умови, а люди, що посідають певні посади.». Ось де кримчанам слід шукати справжніх диверсантів!

Однак, і в ЗМІ, і в окупаційному уряді тему місцевих шкідників швиденько згорнули. Бо розповісти правду про причини збоїв енергосистеми, означає розписатися у власній безпорадності і некомпетентності. Або ще гірше: підписати собі вирок, кинувши тінь на самого Владіміра Путіна-Кримського, що пафосно «вмикав» підводний енергоміст. А то головросначальник у гніві ще й запитає: чому не попередили, що не тільки птахи літають, але й риби плавають …

Втім, схоже, що президент «всея Расєї» Владімір Путін від початку чудово знав, що пускає не енергоміст, а пилюку межи очі кримчанам. Будувати потьомкінські села і хіхікати від самообману – давня традиція російських царів. Побувавши під завісу літа в Криму, Владімір Путін, не зморгнувши оком, доручив своєму Міненерго «провести аналіз причин збоїв в електропостачанні у 2017 році, перш за все на Далекому Сході і в Криму» і не допускати більше віялових відключень.

Зауважте, курортний Крим, наша перлина, в руках окупантів скотився до рівня депресивного Далекого Сходу. Доручення російського президента мають виконати до 15 вересня. Тоді настане час нових дивовижних історій. Замість ворон на ЛЕП налетить морський шквал, спеку змінять холоди. А там і чергові «диверсанти» з материка під’їдуть…