РУЙНУЄТЬСЯ КОЗАЦЬКА ЦЕРКВА В ЯКІЙ ЗНІМАЛИ «ВІЯ»

У містечку Седнів на Чернігівщині руйнується Свято-Георгієвська козацька церква. Окрім своєї архітектурної та історичної цінності храм в Седневі відомий тим, що 1976 року тут проходили зйомки фільму «Вій».

Свято-Георгіївську церкву  збудовано в першій половині 18 сторіччя  і вона є унікальним зразком української козацької дерев’яної архітектури. Пам’ятку національного значення було реставровано у 2000 році, але не якісно.

Зараз руйнується дерев’яна обшивка храму через що його заливає водою під час дощів, – повідомляє 0462.ua

Під час її будівництва не використали жодного цвяху – скріплювали бруси дерев’яними кілками. Церква зазнала значних пошкоджень під час другої світової війни.

У 2000-х церкву реставрували. Їй повернули архітектуру. Додали два куполи і зробили нову дерев’яну обшивку, але через якість проведених робіт церква руйнується, каже настоятель храму Тимон.

Він заявляє, що вже десять років ходить по установах, але реставрацію так і не проводять. Цього року церкву занесли до програми реставрації пам’яток національного значення на 2020-2022 рр. Проте програмної документації ще нема. На реставрацію потрібно біля 6 мільйонів гривень, а грошей ніхто не виділяє.

Тому настоятель вирішив збирати кошти самостійно і завдяки підтримці в соцмережах за п’ять днів зібрано 10 тисяч гривень.

Фото: КП в Україні