Загинув, збивши 40 російських літаків: британське видання присвятило статтю «Привиду Києва» 

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на британську газету «The Times».

За інформацією, «Привидом Києва» був 29-річний майор Степан Тарабалка родом з Івано-Франківської області, який загинув 13 березня, коли літак, яким він керував, був збитий під час бою з ворогом із значною чисельною перевагою. У «Привида Києва» залишилася дружина Олена та восьмирічний син Ярик.

Як повідомляється, льотчик-винищувач посмертно удостоєний звання Героя України та нагороджений орденом «Золота Зірка» за мужність у боях. Український військовий пілот став відомим у лютому, коли влада України опублікувала в Інтернеті відео, в якому стверджувалося, що в перший день вторгнення російських військ (в Україну, – ред.) льотчик збив шість ворожих літаків.

«Люди охрестили його «Привидом Києва». І правильно. Цей ас Військово-Повітряних Сил України править небом над нашою столицею і країною. Він вже став кошмаром для російських літаків», – заявила у лютому українська влада.

Інтернет-користувачі охарактеризували «Привида Києва» як героя та «янгола-охоронця». Його особа, однак, була невідома, а деякі називали його історію «міською легендою». Хоча, як зазначає «The Times», українські джерела постійно стверджували, що історія льотчика-винищувача є правдивою.

Після того, як стало відомо про смерть Тарабалка, його мати Наталія розповіла Національному громадському радіо США про те що, Степан з дитинства хотів бути льотчиком-винищувачем і «завжди мріяв про небо, про політ над хмарами». Після вступу до авіаційного училища часто літав над рідним селом, – додала жінка.

«Кожного разу, коли він літав біля нашого будинку, він робив якийсь маленький акробатичний трюк. Усі в селі, в кожній хаті та в усіх селах навколо знали, що це Степан», – розповіла мати пілота.