ВЧЕНИМ УКРАЇНСЬКОЇ АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ” МИКОЛАЙ ПОДАРУВАВ ПІНГВІНЯТ

Пінгвінята з'явилися поки що лише у двох пар пінгвінів породи дженту або “пінгвіни-шкіпери”, але вже до нового року пташенята мають вилупитись у всіх пар колонії.

Національний антарктичний науковий центр повідомив, що в колонії пінгвінів, яка розташувалася поблизу української антарктичної наукової станції “Академік Вернадський” на день святого Миколая з’явилися перші пташенята. 

“Пінгвіни-шкіпер”, або “дженту” можуть досягати ваги у 8,5 кілограмів і 81 сантиметр зросту. Забарвлення у них темно-сіре зверху, біле-знизу. Дзьоб помаранчево-червоний із чорним коником, лапи – помаранчеві. Від інших видів відрізняється білою смугою, що проходить через верх потилиці від одного ока до іншого.

Гніздиться колоніями, що налічують кілька сотень пар. Колонії кожен рік переміщаються на кілька метрів від попереднього положення, але іноді можуть переміститися на багато кілометрів. Воліють гніздитися на прибережних рівнинах поблизу від піщаних або галькових пляжів, які використовуються для виходу з моря. Колонії перебувають на відстані 1-2 км від моря.

Гніздяться на поверхні, створюючи рудиментарні гнізда з камінців, гілочок, травинок та іншого підручного матеріалу, який можна знайти поблизу. Кладка яєць закінчується до кінця жовтня і складається з 2 яєць, вага яких становить по 130 г кожне. Кладку насиджують обидва з батьків протягом 34 днів, змінюючись через 1-3 дні.

Хоча друге яйце в кладці відкладається через 4 для після першого, обидва пташеняти вилуплюються протягом 24 годин. Перші 3-4 тижні пташенята поперемінно обігріваються батьками та залишаються у гнізді. Пізніше вони залишають гнізда й утворюють «ясла», дозволяючи вже обом батькам добувати корм. Дорослі годуються в межах 20 км від колонії, відправляючись у море вранці, а повертаючись в колонію ввечері.