В Угорщині почав діяти “надзвичайний воєнний стан”

Підписуйтесь на нас у telegram

Політолог Дмитро Тужанський, який професійно займається угорською тематикою пояснює чому, на своїй сторінці у Фейсбуці.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на коментар Дмитра Тужанського.

«Це надзвичайний стан (або якщо дослівно то надзвичайна ситуація), а не воєнний стан. На жаль, маніпуляція щодо запровадження саме військового стану в Угорщині є результатом безвідповідальної маніпуляції на рівні угорського уряду. Це ж саме формулювання поширено на офіційних сторінках уряду. Чимало видань опублікували саме це формулювання, хоча в законодавстві такого формулювання немає.Аналогічна маніпуляція досі лунає в офіційній риториці про те, що Угорщина забороняє транспортування зброї для України своєю територією, хоча рішенням уряду вона це якраз дозволяє», — розповів політолог.

Він пояснив, що з березня 2020 року, тобто вже понад 2 роки, в Угорщині діє надзвичайний стан. Його було запроваджено в 2 спроби з певними змінами якраз у першій половині 2020 року через пандемію коронавірусу.

«Важлива деталь: нинішній надзвичайний стан через ковід в Угорщині діє навіть в умовах, що фактично всі карантинні обмеження (носіння масок у приміщення, великі мітинги, тощо) скасовані ще з початку березня. Зараз виходить, що один надзвичайний стан змінює інший», -сказав він.

І додає, що запровадження нового надзвичайного стану через війну в Україні не є екстраординарною новиною для всіх, хто слідкує за діями команди Орбана.