В ДОБІ НЕ 24 ГОДИНИ?

Японські вчені підрахували, що кожен день зірки сходять приблизно на 4 хвилини раніше, що впливає на протяжність доби.

Дослідники із Японського космічного агентства встановили, що Земля обертається навколо своєї осі не за 24 години, а за меншу кількість часу. Наукова розвідка з даної проблематики була розміщена у науковому виданні Business Insider.

Історично люди визначали добу за положенням Сонця на небі. Цей принцип називається  – «Сонячним днем». Проте існує й інший «день» – «Зірковий». «Зірковий день»  – це оберт Землі навколо своєї осі відносно інших зірок. 

Як пояснює планетолог Джеймса О’Донохью, спеціалісти вирішили прив’язати добовий ритм до Сонця, а не до зірок. Дослідження показали, що зірки кожен день сходять приблизно на 4 хвилини раніше. Але так як в календарних днях люди використовують «Сонячні дні», прийнято рахувати, що в році їх 365, але насправді Земля робить повний оберт («Зірковий день») 366 разів на рік. З цього випливає, що доба ділиться не на 24 години, а на 23 години 56 хвилин. 

Ситуація в тому, зазначають вчені, що Земля постійно рухається по своїй орбіті навколо Сонця, а інша точка на нашій планеті обернена до Сонця прямо в кінці цього оберту на 360 градусів. Щоб воно досягнуло того ж положення на небі, наша планета повинна обернутися на 1 градус далі.