[:ru]Условия работы украинских швей всемирно известных фирм «Zara» и «Adidas» возмутительны – исследование[:ua]Умови роботи українських швачок всесвітньо відомих фірм «Zara» та «Adidas» незадовільні – дослідження[:]

Жінки отримують мінімальну зарплатню та працюють понаднормово, А у приміщеннях, де вони знаходяться - небезпечні умови праці.

[:ru]

Недавно организация Clean Clothes Campaign опубликовала исследование о том, что швеи из Восточной Европы, которые шьют для международных брендов, зарабатывают гораздо меньше, чем необходимо для нормального существования. Самую маленькую заработную плату согласно исследованию получали украинские работницы. Также украинки часто работают по выходным, в опасных условиях, а их рабочий день не нормирован.

Сколько платят швеям?

Речь шла о законодательно установленной минимальной зарплате в 3200 гривен (в исследовании указывается 89 евро). Чтобы жить нормально нужно в 5-6 раз больше. А это приблизительно 438 евро, говорится в исследовании. Этой зарплаты должно хватать на аренду жилья, питание, одежду, транспорт, обучение, лечение, другие важные потребности и сбережения на «черный день».

Как отзываются о своей работе швеи ?

Большинство опрошенных жалуются, что им не хватает на элементарные человеческие потребности. Одна женщина рассказывала, что ее семья вот уже несколько лет не ела мясо из-за постоянной экономии, а выживает, потому что выращивает картофель у себя на огороде. Также работницы жаловались на «нечеловеческие условия труда». Летом в помещении температура достигает 30°С, а «требования к работе слишком высокие». В день необходимо успеть сшить 350 элементов одежды. Чтобы выполнить норму, некоторые швеи проводят на рабочем месте 10-12 часов, а иногда задерживаются до утра.

В чем причина?

В исследовании отмечается, что Украина и другие восточноевропейские страны для мировых брендов – низкооплачиваемый рай. Лейбл «сделано в Европе» традиционно свидетельствует о справедливых условиях труда, при этом украинские швеи живут за чертой бедности. Сейчас на швейных фабриках официально и неофициально работает около 220 тысяч украинцев.

Какие бренды шьют в Украине?

Украинские фабрики обслуживают более 15 западных брендов. Среди них такие гиганты, как Adidas, Hugo Boss, Zara, Marks & Spencer, Next, Tommy Hilfiger и другие. Одежду и обувь шьют на экспорт для другие европейские страны. Больше всего продукции вывозят в Германию.

Это не только проблема Украины

В исследовании упоминается Словакия, где швеям платят 374 евро в месяц и Венгрия, где зарплата достигает 295 евро. Недавно издание BBC писало о случае, когда работницы фабрики «Zara» в Турции пришивали записки к одежде с просьбой выдать им зарплату. Оказалось, что местные компании, которые занимались пошивом одежды, не платили работницам три месяца.

[:ua]

Нещодавно організація Clean Clothes Campaign опублікувала дослідження про те, що швачки зі Східної Європи, які шиють для міжнародних брендів, заробляють набагато менше, ніж необхідно для нормального існування. Злиденну заробітну плату, згідно дослідження, отримували українські працівниці. З’ясувалося, що українські швачки часто працюють по вихідних, у небезпечних умовах, а їхній робочий день ненормований.

Скільки платять швачкам?

Йдеться про законодавчо встановлену мінімальну зарплатню у 3200 гривень (у досліджені вказується 89 євро). Щоб жити нормально зарплата має буди в 5-6 разів більшою і дорівнювати 438 євро, йдеться у дослідженні. Цієї платні має вистачати на оренду житла, харчування, одяг, транспорт, навчання, лікування, інші важливі потреби, та заощадження на «чорний день».

Як характеризують свою роботу працівниці?

Більшість опитаних скаржаться, що їм не вистачає на елементарні людські потреби. Одна жінка розповіла, що іі сім’я вже кілька років не їла м’ясо через постійну економію, а виживає лише тому що вирощує картоплю в себе на городі. Також працівники скаржилися на «нелюдські умови праці». Влітку у приміщені температура сягає 30ºС, та «занадто високі вимоги до роботи»: на день необхідно встигнути пошити 350 елементів одягу. Щоб виконати норму, деякі швачки проводять на робочому місці 10-12 годин, а інколи навіть затримуються до ранку.

В чому причина ?

У дослідженні зазначається, що Україна та інші східноєвропейські країни для світових брендів – низькооплачуваний рай. Лейбл «виготовлено в Європі» традиційно свідчить про справедливі умови праці, втім українські швачки живуть за межею бідності. Зараз на швейних фабриках офіційно та неофіційно працює близько 220 тисяч українців.

Які бренди шиють в Україні?

На українських фабриках шиють понад 15 західних брендів. Серед них такі гіганти, як Adidas, Hugo Boss, Zara, Marks & Spencer, Next, Tommy Hilfiger та інші. Одяг та взуття виробляють на експорт для інших європейських країн. Найбільше вивозять продукції до Німеччини.

Це проблема не лише України.

У дослідженні згадується Словаччина, де швачкам платять 374 євро на місяць та Угорщина, де зарплатня сягає 295 євро. Нещодавно видання BBC писало про випадок, коли швачки «Zara» у Туреччині пришивали записки до одягу, з проханням видати їм зарплату. Виявилося, що місцеві компанії, які займалися шиттям одягу, не платили працівницям три місяці.

[:]