Українці обурені оцінками членів журі на Євробаченні щодо Польщі 

Підписуйтесь на нас у telegram

До складу журі від України на пісенному конкурсу «Євробачення» увійшло п’ять членів. Очолив його український продюсер, саунд-продюсер, аранжувальник, звукорежисер, музичний продюсер телевізійного шоу Х-Фактор (9 та 10 сезон) Вадим Лисиця.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на соціальні мережі журі.

Після оголошення балів від України для представників інших країн соцмережі сколихнула хвиля обурень через те, що, зокрема Польща, від нас не отримала жодного балу.

Українці пишуть, що їм соромно за наше журі у той час, коли Польща є одним із союзників нашої держави, і допомагає Україні під час війни. Натомість 12 балів судді віддали Великій Британії, яка лідирувала протягом майже всього голосування. Речницею «Євробачення-2022», яка виголошувала бали від України, була солістка гурту Go_A Катерина Павленко. Минулого року на конкурсі вона з гуртом здобули 5 місце.

«Наші враження та висновки майже щодо кожного виступу збігалися, але ж оцінки кожен визначав особисто серцем, розумом та відчуттями», – сказав Вадим Лисиця, а після низки запитань щодо балів Польщі, у тому числі на його адресу, як голови журі, додав, що жодних можливостей впливати на рішення одне одного не мав ні один член жюрі, а тим більш головуючий.

Він говорить, що готовий нести відповідальність «за демократичний вибір, зроблений цього року».

«За гуманітарну, воєнну та фінансову допомогу Україні ми є і будемо вдячні Польському народу вічно! Але ж це ніяк не пов‘язані речі», – зазначив він.

Представниця складу журі зі Львова – співачка Ірина Федишин – у свою чергу, каже, що Польщі віддала 10 балів із 12 можливих.

Водночас українські глядачі свої 12 балів віддали саме Польщі.

Загалом, до складу журі увійшло 5 членів. Крім Вадима Лисиці бали фіналістам ставили: Андрій КапральІрина Федишин, Андрій ЯцківЛук’ян Галкін.

Нагадаємо, що український гурт «Kalush Orchestra» з піснею «Stefania» цього року здобув перемогу на пісенному конкурс «Євробачення». Загальний бал від почесного журі країн та глядачів для них становить 631. Друге місце посіла Велика Британія, а третє Іспанія.