У селі Купище Коростенського району забруднили землі небезпечними хімікатами

В кінці 2020 року Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомляла про факт забруднення і псування земель громадянином, який тривалий час складував пластикові та металеві ємності з небезпечними хімікатами на подвір’ї домоволодіння в с. Купище Коростенського району.

Готуючи тару для подальшого продажу, він мив діжки, виливаючи отруйні хімікати у відкритий грунт біля свого будинку. Такими діями знищено рослинний порив та забруднено земельну ділянку на території понад 2000 кв м.

Фахівцями Відділу інструментально-лабораторного контролю Інспекції було відібрано проби грунту. За результатами їх дослідження встановлено перевищення вмісту амонію обмінного, сульфатів, фосфору та хлоридів, також виявлено накопичення важких металів в грунтах і грунтових водах.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу проведено розрахунок шкоди, який становить 1млн. 134 тис. грн. Матеріали по даному факту були направлені до правоохоронних органів.

На даний час Коростенською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом забруднення та псування земель, повідомиляє kyiinfo з посиланням на Держекоінспекцію.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform