“ПРОСИМО – НЕ ПАЛИТИ СУХУ ТРАВУ ТА ОЧЕРЕТ”

Дана інформація має допомогти хоча б комусь зрозуміти проблему. Просимо поширити!

Щороку з таким закликом в соціальних мережах та маловідомих ЗМІ б’ють на сполох ДСНСівці, лісівники та мисливці, на жаль центральні засоби масової інформації не приділяють цій біді достатньо уваги.

Мало того, що така не потрібна звичка у населення псує родючий шар ґрунту, до того ж – забруднює повітря. Часто вогонь виходить з-під контролю “підпалювачів” та спричиняє пожежі. Зайченятам та іншим звірям, які тільки народились на світ, порятунку від пожежі немає.

“Через вогонь сильно знижується потенціал вегетативного і насіннєвого розмноження рослин, оскільки знищується так званий банк насіння, який міститься в ґрунті й в зерновій частині рослин”, – зауважують фахівці.

Через шкоду, яку спалювання завдає рослинам, страждають і комахи. За словами науковців, до одного виду рослин “прив’язані” приблизно 20 видів комах: хтось харчується цими рослинами, інші серед них мешкають, і якщо в пожежі гине рослина, то гинуть і комахи.

До того ж, 11 лютого 2020 року В Україні вдвічі збільшили штрафи за лісові пожежі.

Верховна Рада прийняла закон, який збільшує адміністративну відповідальність за спричинення лісової пожежі. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах для громадян карається штрафом від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 – 850 грн), а для посадових осіб – від 50 до 100 н.м.д.г. (850 – 1700 грн). Дії, які призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, караються штрафом для громадян – від 50 до 100 н.м.д.г. (850 – 1700 грн), а для посадових осіб – від 60 до 120 н.м.д.г. (1020 – 2040 грн).

Не відомо чи таке “суттєве” підвищення штрафів вплине на громадян. Однак дана інформація має допомогти хоча б комусь зрозуміти проблему. Просимо поширити!