На Харківщині правоохоронці викрили махінації із виборчими бюлетенями: за них платили втричі дорожче ринкових цін

СБУ викрила посадовців однієї з територіальних виборчих комісій Харківської області на розкраданні бюджетних коштів. Під час виборів 2020 року вони замовили друк бюлетенів за значно завищеними цінами. Збитки бюджету сягають майже пів мільйона гривень.

Оперативники встановили, що причетним до схеми є головний бухгалтер районної територіальної виборчої комісії. Він замовив виготовлення виборчих бюлетенів за ціною, що більше ніж у три рази перевищує їхню ринкову вартість. Для цього він домовився з керівником місцевої комерційної фірми та місцевим підприємцем.

За висновками судово-економічної експертизи, внаслідок оборудки державному бюджету завдано збитки на майже 500 тис. грн. Під час обшуку за місцями роботи і мешкання фігурантів кримінального провадження правоохоронці вилучили: документальні докази протиправних оборудок; приблизно 300 грамів золота у банківських зливках; грошові кошти у національній та іноземній валютах на загальну суму понад 1 млн грн.

Вирішується питання щодо оголошення підозри за цієї ж статтею й головному бухгалтеру виборчої комісії. Служба безпеки перевіряє законність витрачання бюджетних коштів іншими територіальними виборчими комісіями, де постачальниками бюлетенів були викриті комерсанти, інформує СБУ.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform