«КОЗАКИ. АБСОЛЮТНО БРЕХЛИВА ІСТОРІЯ» ЧИ ВАРТО ДИВИТИСЬ?

17 листопада 2020 року на телеекранах України був презентований вітчизняний псевдоісторичний екшн-серіал «Козаки. Абсолютно брехлива історія».

Зачарований кульчик, магія, кохання, пристрасть, бійки та підступні і дурнуваті москалі. Про що новий серіал?

Не виключено, що в майбутньому ця, поки що нова царина українського кіно, стане притулком для цікавих  ідей і творчої реалізації  молодих українських митців, адже українське кіно наразі переживає час свого становлення, шукає свої форми та зміст для самовираження.

Тож проглянувши декілька серій нового серіалу, Кий-інфо вирішив поділитися своїм враженнями і думками від презентованого продукту.

Фабула серіалу переносить нас у XVI століття, де головний злодій – боярин Федір Орлов  (Михайло Гаврилів) намагається викрасти у московського царя (Георгій Делієв) «державу»  – символ царської влади.

Для виконання цього небезпечного і авантюрного завдання боярин наймає головного героя картини і за сумісництвом хвацького пройдисвіта і шахрая Івана (Юрій Дяк). Іван погоджується на цю авантюру оскільки вкрай потребує грошей щоб викупити власну матір з турецької неволі. 

Згодом виявляється, що у «державі» московського царя схована магічна сережка в якій схована сила московської влади. Зигзаги обставин призводять до того, що магічна сережка опиняється у вусі кошового отамана Запорізької Січі (Остап Ступка), а Іван – серед запорізьких козаків.

Тепер завдання Івана здобути сережку значно ускладнюється: сережка у кошового, на Сечі напружена ситуація на передодні виборів, а Іван постійно під підозрою курінного козака Назара, а ще й переслідує Івана направлений від царя вбивця Орлов, який має завдання повернути сережку у Москву. 

І тут…найцікавіший момент! Який Ви переглянете вже самі)

Серіал заявлений як пригодницька комедія. Цікавий активний сюжет інтригує глядача і не відписує до самих останніх хвилин серії. Екшен у вигляді трюків, бійок, козацьких випробувань «міксується» з гумором та сатирою. Вдало поєднано все те, що потрібно для динамічної картини: битви, кохання, випробування долі, підступність ворогів і  заступництво союзників.  Плюсом фільму є і його декорації. Фільмування проходило у красивих місцях, типу Коростишівського кар’єра і музеїв української архітектури у Пирогово і на Хортиці. Постаралися і художники – костюми, інтер’єри дійсно гарні. У серіалу цікавий саундтрек авторства Микити Моїсеєва, також у ньому звучать пісні групи Kozak System.

Як сприйняли серіал глядачі?

Про це красномовно говорить статистика оприлюднена каналом ICTV після прем’єри стрічки. «Дві серії стрічки стали найбільш рейтинговим продуктом дня на українському ТБ, зібравши середню частку 11,67 за ЦА 18-54 (50+). Таким чином серіал впевнено завоював лідерство у слоті. Масштабний серіал про часи козацтва переглянули 2 586 542 глядачів (ЦА : 4+ вся Україна)», – повідомляє телеканал.

Тож серіал у такому жанрі має попит і увагу, як серед дорослої, так і підліткової аудиторії. До речі, тим хто має питання до історичної автентичності не слід цькувати картину, адже цей серіал позиціюють як псевдоісторичний, а отже в ньому цілком має бути місце й для вільної фантазії.

Приємного перегляду!