Голова Меджлісу закликав телеканали розмістити 26 червня на екранах національний прапор кримськотатарського народу

Кримськотатарський прапор – це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті.

Про це стало відомо із заяви Нацради з питань телерадіомовлення. Зокрема, Рефат Чубаров звернувся до українських медіа з ініціативою підтримати і вшанувати 26 червня День кримськотатарського прапора.

Кримськотатарський прапор – це полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті. Блакитний є традиційним кольором тюркських народів. Уперше кримськотатарський прапор був схвалений Курултаєм кримських татар у листопаді 1917 року.

Після кількох десятиліть вимушеної історичної перерви 26 червня 1991 року рішенням новообраного Курултаю кримськотатарського народу ІІ скликання було поновлено кримськотатарський прапор. Таким чином, у цей день відзначатимемо ще й 30 років з дати відродження Курултаю кримськотатарського народу, повідомляє kyiinfo.

Для вшанування цієї історичної події у багатьох містах України проводитиметься низка заходів за участі представників Меджлісу кримськотатарського народу, органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості та поза межами нашої держави за участі української й кримськотатарської діаспори.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Увесь цивілізований світ, найповажніші міжнародні організації висловлюють своє обурення щодо утисків прав людини, які чиняться нині в окупованому Криму на його корінний народ – кримських татар. Вони піддаються постійним залякуванням, не можуть вільно ходити у свої храми, читати свої книжки, багато кримських татар змушені були знову покинути свою нещодавно повернену  батьківщину, а десятки з них – ув’язнені.

Рефат Чубаров наголошує, що «підримка українського медіапростору зазначеної вище акції стане потужним меседжем підтримки для вірних Українській державі громадян, які наразі продовжують проживати на тимчасово окупованій РФ території півострова. А також із числа вимушених переселенців із Криму на материковій Україні».