ДЕПУТАТ КИЇВРАДИ ЯРОШЕНКО ТРИМАЄ ПОНАД 54 МІЛЬЙОНИ КЕШЕМ

Ярошенко Роман Валерійович розпочав свою політичну кар'єру з невдалої спроби обратися до парламенту від Партії регіонів у 2007 році. Його номер 245 у виборчому списку ПР виявився не прохідним.

В 2008 році Ярошенко обирається до Київради за списком “Блоку Катеринчука” і відразу голосує всупереч позиції фракції, підтримавши Олеся Довгого на посаду секретаря Київради. Всі спроби Катеринчука позбавити перебіжчика мандату виявилися безрезультативними. 

Роман Ярошенко

ЗМІ стверджували, що така поведінка Ярошенка була цілком очевидною, адже він товаришував з ексзятем Леоніда Черновецького – В’ячеславом Супруненком. Адже брати Супруненки В’ячеслав та Олександр були власниками банку АТ “Асвіо Банк”, в якому Ярошенко почав трудову ниву в 2009 році, а нині є головою наглядової ради банку.

З того часу Ярошенко ще неодноразово обирався в Київраду і нині він є депутатом, але вже від партії “Єдність”.  Однак для киян він і далі лишається “членом молодої команди Черновецького”. Зокрема, як видно з коментарів жителів району де він обирався, Ярошенко теж займався підкупом виборців. 

Скрін діалогу

Відповідно до декларації за 2019 рік, Роман Ярошенко має скромні надбання у сфері нерухомого майна. Задекларував квартиру у місті Сміла придбану у 2013 році всього за 75 400 гривень. 

В квітні 2019 року Ярошенку подарували квартиру в Києві у 68 квадратних метрів вартістю 494 900 гривень! Саме таку суму вказано в декларації, як “подарунок в негрошовій формі” отриманий від Бойко Ірини Валеріївни.  А місяцем раніше придбав офісне приміщення в 50 кв.метрів не вказуючи його ціну.

Ярошенко задекларував всього лише 4 100 гривень на банківських рахунках, але готівкою тримає 1 524 950 доларів та 11 330 900 гривень. 

Зарплати отримав декларант за 2019 рік – 3 740 тисяч гривень. Ще 2 336 тисяч гривень дивідендів та процентів 158 тисяч гривень. 

За відчуження цінних паперів Роман Ярошенко отримав 58 мільйонів 96 тисяч гривень. А за відчуження нерухомого майна ще 35 мільйонів 695 тисяч. 

Ярошенко взяв  в АТ “Асвіо Банк”, в якому займає посаду голови наглядової ради, кредитів розміром у 33 мільйонів гривень. Ще 25 мільйонів гривень кредитів взято у АТ “ТАСКОМБАНК”.

“Асвіо Банк”

Задекларував Ярошенко і офшорну фірму, власником якої він є на 100% “Ромберг Інвестмент Менеджмент Лімітед” зареєстровану на Британських Віргінських островах. Попри те, що права на офшорну компанію нікому не передані, депутат Київради не вказує жодної копійки прибутків від її діяльності. 

Однак Роман Ярошенко не вніс до декларації земельну ділянку придбану у квітні 2016 року та оформлену Управлінням держгеокадастру у місті Ірпінь Київської області. Замість кадастрового номеру їй присвоєно окрему серію та номер. Що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 

Вірогідно, що  у 2018 році саме проти Романа Ярошенка позивалася сільська рада села Гореничі, що під Ірпенем. Підприємство комунального господарства через суд стягувало заборгованість з Ярошенка Романа Валерійовича у розмірі 13 613 гривень. 

Матеріал створений на основі відкритих джерел, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, даними аналітичної системи YouControl та інших відкритих джерел.