Серед орнітофауни України досить велика кількість видів птахів на сьогодні занесена до Червоної книги України (голуб-синяк, глухар, гриф чорний, журавель сірий, золотомушка червоночуба, лелека чорний та ін.).
Міжнародний день птахів (International Bird Day) відзначається щороку в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”, адже користь пташиних видів в житті людини є надзвичайно високою.
Довідка: Птахи знищують шкідливих комах, гризунів, сприяють поширенню дерев та кущів у лісах (пара синиць, наприклад, може за день “обробити” близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників). Але птахи знищують комах вибірково. Дятли віддають перевагу короїдам, вивільга – в основному живиться гусінню.
Крім цього, крилаті створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі. Збереження пташиного різновиду має неабияке значення й для загального біорізноманіття, розвитку орнітофауни.
Кількість видів птахів у фауні будь-якого регіону України, залежить від системного підходу, виявлення їх рідкісних видів, визначення територіальної приналежності тощо, повідомляє Державна екологічна інспекція України.
Раніше “Кий-Інфо” повідомляв, що у заповіднику “Асканія-Нова” отруїли сотні червонокнижних птахів.