Розслідування CNN: російські тролі підштовхнули британців голосувати за вихід з Євросоюзу

А в іспанському уряді заявили про інтернет-маніпуляції Росії у Каталонії. "В останні тижні соцмережі та політичні сайти цієї країни зробили каталонську кризу трендом, який має на меті поглибити існуючі протиріччя і ослабити не лише Іспанію, а й весь ЄС" - зазначає видання El Pais.

У червні 2016 року кілька акаунтів Twitter, які пов’язуютьз армією російських тролів, розмістили десятки повідомлень щодо підтримки Brexit у день проведення референдуму.

У цих твітах, що супроводжувались популярними хештегами, російські тролі знущалися над проєвропейською кампанією та висловлювали зневагу щодо наслідків Brexit.

Облікові записи, які виявило CNN, були знайдені серед 2 700 акаунтів, які Twitter передав Комітету палати представників США, що розслідує втручання Росії в американські вибори.

Аналітики CNN зазначають: облікові записи маскували під користувачів з інших країн, окрім США та Британії. Фахівці кажуть: скоріш за все, вони були «орієнтовані на коротку гру”, тобто саме в день голосування, щоб підштовхнути людей до пробрекзитівської позиції.

Приміром, обліковий запис @PeterMagLob, що був створений нібито у Німеччині, спершу твітив німецькою, проте в день голосування став робити по 20 твітів на годину англійською. При цьому він використовував нейтральні хештеги: #EUref, #BrexitInOut, #BritainInOut і #BrexitOrNo. Проте інформація, яку він поширював, була спрямована проти того, щоб Британія залишалась у складі ЄС.

Маніпуляції в Іспанії

Росія могла долучитися  і до кризи у відносинах Каталонії та Іспанії, і теж шляхом маніпуляцій у соціальних мережах Такого висновку дійшли представники мадридського уряду.

Міністр оборони країни Марія Долорес де Коспедаль заявила, що чимало повідомлень у соціальних мережах на тему Каталонії походили з російського інтернет-сегменту. Вона підкреслила, що наразі невідомо, чи причетний до цього російський уряд.

Міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс у інтерв’ю одній із місцевих радіостанцій теж заявив про наявність доказів втручання російських хакерів. Чиновник наголосив, що йдеться не лише про Іспанію, а про спроби дестабілізації всього Євросоюзу.

Це не перша згадка про подібну «допомогу» російських хакерів. За інформацією іспанської газети “El Pais”, вони допомагали підтримувати сайт створений напередодні референдуму про незалежність Каталонії у робочому стані.