РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ ВЕРСІЯ НАВМИСНОГО ПІДПАЛУ ЛІСІВ, – АВАКОВ

Версія навмисного підпалу не виключається, адже в слідства є на те певні факти - міністр МВС Аваков

Сьогодні відбулась нарада за участі секретаря РНБО Олексія Данілова та керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови ДСНС Миколи Чечоткіна та керівників Житомирської області та Держлісагенства з приводу пожеж на Житомирщині та Чорнобилі.

«Першочергово пожежі виникли внаслідок сильного суховію, який обірвав електродроти. Однак, ми маємо певні факти, які дають підстави вважати, що був навмисний підпал. Саме тому сьогодні в Житомирській області працює група спеціалістів МВС, яку очолює мій радник генерал Владислав Бухарев. Ведеться слідство», – заявив Арсен Аваков.

Оперативний стан:

Житомирська область

Станом на 15 год. 19 квітня силами ДСНС надається допомога працівникам лісгоспів на території 4 лісових господарств (ДП «Овруцьке ЛГ», «Овруцьке СЛГ», «Словечанське ЛГ» та «Словечанський лісгосп АПК») щодо гасіння окремих осередків тління трав’яного настилу, пеньків та деревини. Залишається 9 осередків горіння, з яких 5 локалізовані, а на 4 осередках продовжуються роботи щодо обмеження їх розповсюдження.

До гасіння залучено 963 чол. та 157 од. техніки, з них від ДСНС 188 чол. о/с та 44 од. техніки, у тому числі три літаки АН-32П, якими 18 квітня здійснено 21 скид (168 тон води).

Київська область

Станом на 15 год. 19 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасіння пожеж на території Корогодського, Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Основні зусилля спрямовані на локалізацію 4 осередків (с. Корогод, с. Розсоха, с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та двох торф’яників в осередках пройдених вогнем.

До гасіння пожеж залучено 1322 чол. та 292 од. техніки, з них від ДСНС 1168 чол. о/с та 235 од. техніки (в тому числі 3 вертольоти, якими 18 квітня здійснено 208 скидів – 416 т. води).
Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень.