Росіяни вважають себе значно біднішими, а ніж здається владі

Незважаючи на заяви влади про відновлення економіки, люди продовжують бідніти і нарощувати кредити.

В рамках нещодавнього опитування росіяни заявили, що суб’єктивний прожитковий мінімум в РФ становить 24,6 тис. рублів на місяць. Тим часом, за останніми даними Росстату, доходи нижче 27 тис. рублів мають 51,3% росіян, тобто за визначеною самими громадянами межею бідності перебуває понад половина населення країни.

Повідомляє Кий-інфо з посиланням на джерело eurasianet

Основні економічні новини березня крутилися навколо інфляції: держава продовжує втручатися в регулювання цін, Банк Росії підняв ключову ставку, а у росіян продовжують знижуватися реально наявні доходи, що заганяє їх у нові боргові зобов’язання.

При цьому президент і високопоставлені чиновники вже побачили і відновлення попиту, і позитивні зрушення в економіці. Тим часом промисловість продовжує падати, особливо сильно впали видобуток нафти і газу.

У лютому 2021 року індекс промислового виробництва впав на 3,7% в порівнянні з лютим 2020 року. З початку року падіння склало 2,8%, відзвітував Росстат. Видобуток корисних копалин в лютому впав на 8,9%, найсильніше – нафти і газу (на 11,8%). Обробні виробництва пішли в мінус на 2,4%. На 28,1% злетіло виробництво лікарських засобів.

Росіяни вважають себе біднішими, ніж здається державі

Суб’єктивний прожитковий мінімум визначили в Левада-центрі. Згідно з опитуванням 1600 чоловік в 50 регіонах РФ, він становить 24,6 тис. рублів на місяць. При цьому офіційний показник в 2 рази нижче – 11,7 тис. Рублів. За останніми даними Росстату за 2019 рік, доходи нижче 27 тис. Рублів мають 51,3% росіян. Значить, за межею бідності перебуває майже половина населення Росії.

Розрив між рівнем доходів і мінімальних витрат збільшується за останні три роки, відзначається в дослідженні. У 2018 році він становив 22%, в 2021 році – 32%. Тільки 25% опитаних відповіли, що мають дохід вище необхідного мінімуму. Цей показник теж знижується: у 2018 році було 29%.