РОСІЯ З ТУПИМ ОБЛИЧЧЯМ БРЕШЕ І МАРИТЬ, – МІНІСТР ОБОРОНИ ЕСТОНІЇ МАРТІН ХЕРЕМ

Росія творить хрень. З тупим обличчям вона бреше і ігнорує все, що сама ж і творить, - міністр оборони Естонії Мартін Херен.

Міністр оборони Естонії гнівно відреагував на невдоволення Росії щодо спільних навчань його країни з НАТО. Також міністр Херем підкреслив: ніхто не передбачав, що Росія розв’яже війну проти України, – повідомляють журналісти Інформаційного агентства Кий-інфо.

Мартін Херем, дав інтерв’ю виданню “Естонський експрес”. Журналістка поставила наступне запитання: “У травні пройдуть навчання “Захисник Європи”, з приводу чого Росія неодноразово висловлювала своє роздратування. Який розумний баланс між демонстрацією cили військового стримування і безглуздим роздратуванням?

Цитата: “Я не знайду коректного висловлювання з цього приводу. Росія творить хрень. З тупим обличчям вона бреше і ігнорує все, що сама ж і творить. Коли Росія рухає сили в десять тисяч чоловік і більше на відстань кількох сотень кілометрів від нашого кордону, а Данія блокує протоки і виводить свої кораблі в Атлантику, це ніби нормально. Про Крим Путін кожні кілька місяців заявляв, що окупанти – не його війська і що він віддав наказ ввести туди війська. Не кажучи вже про отруєння і вбивство людей. Ми повинні практикуватися в захисті себе. Якщо Росія каже, що це агресія, то вона просто марить.”, – Мартін Херем.

Розв’язані Росією збройні конфлікти по всьому світу насторожують країни Європи. Тому питання від журналістів вже стоять не приховані, а відкриті: “Чи готова Росія воювати проти Естонії?

“В інтересах Росії сформувати своє найближче сусідство на свій розсуд. Війна – один із способів це зробити. Росія хоче, щоб сусідні держави залежали від неї, необов’язково окуповувавши їх. Коли з’являється така можливість, Росія застосовує або намагається застосувати військову силу. Якби така можливість з’явилася, наприклад, через десять років, ми не зможемо стати проти їй з дня. Це потрібно розвивати і підтримувати сьогодні. Росія веде себе так, як вона хоче, а не так, щоб можна було вести справи по-чесному. Вона не заслуговує на довіру. Прямо зараз вона не перетинає наш кордон. Але і кризи з Україною ніхто не передбачав, хоча ознаки носилися в повітрі близько року., – відповів Херем.

Міністерство іноземних справ Російської Федерації відреагувало швидко і у своєму стилі – перевівши стрілки на коронавірус. Мовляв весь світ бачить як Росія допомагає іншим країнам відправляючи гуманітарну допомогу, а міністр оборони дивиться на все “крізь окуляри воєнщини”.