Росія відмовилась віддати Києву трьох політв’язнів – Клиха, Карпюка та Чирнія

До цього вже була відмова у передачі Олега Сєнцова та Валентина Вигівського.

Росія відмовила у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чирнія, без зазначення причини та відповідного рішення суду.

На думку заступника міністра юстиції Сергія Петухова, такі дії є порушенням умов Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року. Україна вже звернулася до Росії з вимогою добросовісно виконувати свої міжнародні зобов’язання.

Микола Карпюк та Станіслав Клих, Фото: з відкритих джерел

“Допоки продовжується політично вмотивоване переслідування українців в Росії, мають діяти персональні санкції. А Росія не може повертатися до міжнародних майданчиків, зі складу яких вона була виключена”, – зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, верховний суд Чечні засудив Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22-х з половиною та 20 років ув’язнення. За версією російського слідства, вони були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994-го початку 1995-го року, воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва політв’язні заперечили усі обвинувачення, а Станіслав Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні.

Російський суд визнав винним і Олексія Чирнія. Йому закидають підготовку терактів в окупованому Криму, та підпал офісів двох партій у Сімферополі. Чирній погодився співпрацювати зі слідством і отримав 7 років в’язниці.