Росія нападе на Україну, якщо вона приєднається до НАТО, – радник Кремля

Лук’янов також попередив про "новий конфлікт", якщо НАТО розшириться далі на схід.

Радник Кремля, голова правління Ради із закордонних справ Росії Федір Лук’янов заявив, що Росія нападе на Україну, якщо вона приєднається до НАТО. Про це повідомляє Telegraph.

Видання пояснює, що слова Лук’янова — найясніше пояснення того, чому Росія продовжує нарощувати свою військову присутність біля українського кордону.

“Росії доведеться змінити систему і провести нові червоні лінії”, — заявив радник Кремля.

У розслідуванні Conflict Intelligence Team (CIT), яке було опубліковано 24 листопада, сказано, що Росія звозить до кордону України війська та техніку “у кількості, що насторожує”. Експерти вважають, що Росія може напасти на Україну не раніше 2022 року.

24 листопада міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна обмінялася даними з розвідками Великобританії та США про скупчення російських військ біля українських кордонів, і що висновки розвідок однакові.

Раніше начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю Military Times заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується до нападу до кінця січня – початку лютого 2022 року.

Раніше начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю Military Times заявив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військових біля кордонів з Україною і готується до нападу до кінця січня — початку лютого 2022 року.

Агентство Bloomberg 9 листопада заявило, що Росія перекидає до кордону з Україною танки і на цей раз розгортання часто відбувається вночі і проводиться “елітними підрозділами” російських військ.

Також агентство опублікувало матеріал, у якому з покликанням на джерела розповіло про попередження США для союзників у Євросоюзі, що Росія може обмірковувати ймовірне вторгнення в Україну. У Росії цю інформацію спростували.

Видання Financial Times також писало, що співробітники західних спецслужб мають дані про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну.

Начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала спростовував інформацію про нарощування військ Росії біля українського кордону. За його словами, російські війська повертаються до пунктів постійної дислокації після завершення навчань Захід-2021.

Про стурбованість через маневри Росії заявляли в Держдепі США, а директор ЦРУ Вільям Бернс на тлі повідомлень про загрозу вторгнення військ РФ в Україну провів із Путіним телефонну розмову.

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 10 листопада наголосив, що скупчення та переміщення військ відбуваються на фронті восьмий рік і “психологічний тиск з боку РФ на нас давно не діє”.

31 жовтня газета The Washington Post повідомила, що Росія нібито відновила нарощування військової сили на кордоні з Україною, що викликає занепокоєння серед чиновників США та Європи.

Співрозмовники видання стверджували, що з тривогою спостерігають за “незвичним переміщенням техніки та військових на західному фланзі РФ”. Це посилило побоювання, що виникли у квітні, коли найбільше за останні роки скупчення російських військ біля кордону з Україною викликало міжнародний резонанс.

Підписуйтесь на наш канал telegram